Bílé tenisky potřebují neustálou péči. Jedině pak budou vždy krásně vypadat

Bílé tenisky potřebují neustálou péči. Jedině pak budou vždy krásně vypadat

Bílé tenisky jsou sice krásné, když si je koupíte, ale postupem času mohou zešednout. Tato barva potřebuje dlouhodobou a pravidelnou údržbu a péče se liší v závislosti na materiálu, ze kterého jsou boty vyrobené. Jinak se budete starat o textilní obuv, jinak se bude chovat kožená bota.

Bílé tenisky musí mít doma každý, dbejte na jejich vzhled

Platí jednoduché pravidlo: nejdříve tenisky vždy vyčistěte a poté naneste impregnaci, abyste je ochránili před dalšími nečistotami. O bílou obuv musíte pečovat o to víc, protože je na ní vidět všechna špína. Pravidelnost je v tomto případě velmi důležitá. Ideální je boty očistit pokaždé, když si je vezmete na sebe. Zbavíte je nejen prachu, ale také dalších nečistot, navíc si boty pokaždé dobře prohlédnete.

Mohlo by vás zajímat:  Podle jednoduchého postupu budou spáry mezi dlaždicemi zářivě čisté

Ještě než si tenisky poprvé obujete na nohy, naimpregnujte je. Je to možná nejzásadnější činnost, kterou musíte před nošením tenisek udělat. Nebude se na nich tolik držet prach a bílou barvu tak uchováte mnohem snadněji. Volte přípravek, který se hodí právě na váš typ obuvi. Impregnace by se měla nanést ve třech vrstvách, postupujte vždy podle návodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Nástřik impregnací musíte pravidelně opakovat

Impregnaci opakujte klidně co 14 dní – záleží na frekvenci nošení. Materiál se bude lépe čistit a obuv bude chráněná před nečistotami. Na bílé tenisky můžete použít čisticí prostředky, které zakoupíte v prodejnách s obuví, nebo si pomoci domácími metodami, které jsou mnohdy účinnější. Bílé krémy nebo čisticí pěny jsou velmi oblíbenými přípravky.

Mohlo by vás zajímat:  Kyselina citronová je vhodná pro čištění i dezinfekci, nahradí chemické přípravky

Existují také gumy, které nečistoty dokážou smazat. Na kožené tenisky si vybírejte krémy, díky kterým bude kůže vyživená. Boty tak získají lesk a budou vám sloužit mnohem delší dobu. Jestli najdete skvrny, které nejdou odstranit, můžete je nabarvit. Bílé tenisky nikdy nedávejte do pračky, ale vyčistit je můžete pomocí zubní pasty a kartáčku na zuby. Dbejte ale na to, aby zubní pasta byla bílá.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-your-shoes-4164257
Přidat na Seznam.cz