Barvám v interiéru vládne příroda. Přírodní odstíny uklidňují, nejdůležitější je však osobní vkus

Barvám v interiéru vládne příroda. Přírodní odstíny uklidňují, nejdůležitější je však osobní vkus

V posledních letech jsou hodně oblíbené barvy, které připomínají přírodu. Jestli stavíte dům, budete se pravděpodobně chtít přírodě co nejvíce přiblížit a barvami tomu můžete hodně pomoci. Existuje celá paleta zelených odstínů, ale můžete zvolit také jiné barvy, které nebudou působit křiklavým dojmem.

Blízko k přírodě budou mít ti, kteří zvolí světlé barvy

Každý rok jsou v módě jiné barvy, pravdou ale je, že nezáleží na tom, co je zrovna in. Při výběru barev, které si zvolíte na stěny, koukejte na hlavně na to, jestli se vám barva líbí a jak se při ní cítíte. Protože v místnostech budete trávit mnoho času a barva by měla být příjemná na pohled. Do ložnice například nikdy nedávejte červenou, ale zvolte tlumenější barvy, které uklidňují a nebude vás z nich bolet hlava.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny potřebují během zimy dostatek pozornosti. Záleží na zálivce i teplotě

Mezi módní barvy ale patří zelená, modrá, tyrkysová nebo pomerančová či žlutá. Z tlumenějších barev vynikne například pudrově růžová. Barvy na zdi volte také podle toho, jak vypadá vaše podlaha. Můžete je nechat bílé a na stěny zvolit například barevné tapety nebo si nechat udělat velké fotografie na plátně, kterými zdi ozdobíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Lahvově zelená barva je stále oblíbenější

Barvy, které jsou v přírodě a jsou tedy přirozené, mají uklidňující i relaxační účinky. V interiérech se tak stanou ozdobou. Zelená je velmi oblíbená, protože uklidňuje. Lahvově zelenou barvu můžete najít také na oblečení a v poslední době je to barva, která se objevuje na zdech nebo doplňcích velmi často.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné podlahy jsou nadčasové a krásné. Se správnou péčí budou vypadat roky jako nové

Někteří lidé mají rádi intenzivnější odstíny přírodních barev. Proto na stropech nebo zdech najdete i jiné barvy, ale musíte brát v potaz nejen to, jestli se vám barva líbí, ale koukejte na to, jestli právě touto barvou nezmenšíte prostor, který můžete mít už tak malý. Na bílém pozadí ale zelené doplňky krásně vyniknou a místnost bude vypadat uceleně.

Zdroj: https://www.apartmentguide.com/blog/how-to-choose-a-home-color-scheme/
Přidat na Seznam.cz