Barva má při výběru mýdla hlavní slovo a jedna je rozhodně nejzdravější

V dřívějších dobách bylo šedé mýdlo k nalezení v každé domácnosti. Později se začala průmyslově vyrábět mýdla barevná a ta šedá zmizela z prodejních pultů. Dnes se spousta lidí vrací k přírodním produktům našich předků a šedá mýdla nejsou výjimkou, jsou již k sehnání v mnoha drogeriích. Jejich účinky nejsou horší než účinky barevných a navoněných mýdel a lépe poslouží vaší pokožce. Poznáte však, které z množství nabízených šedých mýdel je to nejkvalitnější?

Zdroj obrázku: Pixabay

V čem se od sebe jednotlivá šedá mýdla liší

Mýdlo, které používaly naše babičky, obsahovalo draslík, kyselinu citronovou, chlorid sodný a glycerin. Jeho složení dříve umožňovalo používat ho i místo pracího prášku, a tak bylo možné v domácnosti zredukovat množství přípravků. Tento produkt se nyní vrací. Je neocenitelný pro alergiky, kojence a lidi, kteří mají kožní problémy. Na trhu se dnes však objevuje celá řada šedých mýdel. Některá z nich obsahují draslík a jiná sodík. Jak je rozlišit?

Klíčovou roli hraje odstín šedé barvy. Draslíková mýdla jsou tmavší než sodná mýdla. Pomoci vám může i zaměřit pozornost na štítky a pečlivě si přečíst jejich složení. Je třeba se vyvarovat mýdel, která obsahují barviva, konzervační látky a nasycené mastné kyseliny.

Mohlo by vás zajímat:  Díky několika trikům budou okna během chvíle čistá a bez jediné šmouhy
Zdroj obrázku: Pixabay

Možnosti využití šedého mýdla

Šedé mýdlo má mnoho způsobů využití. Urychluje hojení ran nebo také slouží jako repelent, který se aplikuje na rostliny proti rostlinným škůdcům. Dále je vhodný pro muže i ženy při použití po holení i na mytí vlasů. A mít doma jeden univerzální přípravek, který zvládne tohle všechno je super, ne? Konec uskladňování velkého množství přípravků, stačí vám doma jeden univerzální! Jeden přípravek na všechno a pro všechny! Jeho struktura umožňuje také vyřezávat z mýdla různé motivy. Proto je i vhodným dárkem pro maminky, babičky, tety i kamarádky. 

Přidat na Seznam.cz