Balkon se snadno promění v malou a útulnou zahrádku

Balkon se snadno promění v malou a útulnou zahrádku

Mít vlastní balkon je pro obyvatele bytových domů velmi praktické. Díky němu se jim zvětší obytný prostor. Mohou na něm trávit čas svého odpočinku. A nejen to. Na balkon si lze dát květináče s květinami, bylinkami, a dokonce i truhlíky se zeleninou. Co vše je možné tady pěstovat?

Jaké výhody nabízí balkon

I když bydlíte v bytě, ale máte-li k dispozici balkon, klidně se můžete věnovat pěstování různých rostlin. Záleží na vás, kterým dáte přednost. Někdo má rád okrasné květiny s krásnými květy, jinému se líbí, když může sklidit i nějakou úrodu. V současné době není problém koupit keříčková mini rajčata, zasadit si papriky nebo si vytvořit bylinkový truhlík.

Mohlo by vás zajímat:  I zahrada si zaslouží pěkně osvítit

Jak o rostliny na balkoně pečovat

Každá rostlina vyžaduje určitou péči, aby dobře rostla. Výběr rostlin je také nutné přizpůsobit tomu, na kterou světovou stranu je balkon orientován. Některým rostlinám se třeba na té severní nemusí dobře dařit. Ale i sem je možné pořídit rostliny. Zejména takové, které nepotřebují přímé sluneční paprsky.

Zdroj obrázku: Freepik

Základem péče o rostliny je dostatek vody. Obvykle byste ji měli nechat chvíli odstát a nepoužívat rovnou tu, která je natočená z vodovodního kohoutku. Je dobré, když chlór v ní obsažený bude mít možnost vyprchat. Lze ale používat i vodu, kterou třeba oplachujete ovoce nebo salát v kuchyni. Stačí ji chytat do nádoby a pak ji využít k zalévání rostlin na balkóně nebo lodžii. Dokonce jim prospěje i voda z vařených brambor, která je plná živin a funguje pak jako hnojivo.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny potřebují během zimy dostatek pozornosti. Záleží na zálivce i teplotě

Jak si vylepšit prostředí balkonu

Kromě květináčů a truhlíků s rostlinami si můžete na svém balkoně vytvořit příjemné posezení ze židlí a stolku. Uvidíte, jak se vám zde bude dobře pít vaše oblíbená černá káva nebo čaj. Hezkou atmosféru dotvoří svíčkové lucerny, ozdobná světýlka na baterie, a to zejména po setmění během letního večera.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-grow-a-balcony-garden
Přidat na Seznam.cz