Arnika působí na pokožku jako balzám. Její unikátní složení předčí i nejdražší krémy

Arnika působí na pokožku jako balzám. Její unikátní složení předčí i nejdražší krémy

Arnika je bylinka, která roste na těžko přístupných místech a navíc je chráněná zákonem. To je důvod, proč masti z této rostliny málokdo zná, přestože jsou pro zdraví velmi prospěšné. Jsou ideální pro péči o pleť a úspěšně nahradí chemické a drahé krémy.

Skvělá náhrada

Arniková mast může být také náhradou oblíbených produktů péče o obličej. Funguje lépe než mnoho drahých krémů. Vyplatí se ji používat v případě přetrvávajícího aknózního zabarvení pleti nebo tmavých kruhů pod očima. Kromě toho mast dokonale hydratuje a tonizuje pokožku. Arnika posiluje stěny cév, díky čemuž pomáhá minimalizovat viditelnost popraskaných kapilár.

Mohlo by vás zajímat:  Proti muchničkám se na zahradě můžeme bránit některými rostlinami

Arniková mast je považována za bezpečný přípravek. Hlavní kontraindikací je alergie na arniku. Při používání masti je třeba postupovat opatrně a dodržovat testování na malém kousku pokožky. Pokud se objeví příznaky jako svědění nebo kopřivka, je třeba používání tohoto přípravku ukončit. Je důležité také pamatovat na to, že mast se nesmí nanášet na porušenou kůži.

Zdroj obrázku: Freepik

Neobvyklá rostlina

Tato exotická rostlina, která roste především v horských oblastech, se vyznačuje žlutými květy a velmi jedinečnou vůní. Vůni této rostliny ucítíte na velkou vzdálenost. Tato léčivá květina kvete v červnu a červenci. Pokud byste si chtěli tuto rostlinu natrhat sami, není to nejlepší nápad. Rostlina je chráněná zákonem v celé Evropě.

Mohlo by vás zajímat:  Při správném praní budou záclony vždy dokonale bílé a zbavené alergenů

Léčivé vlastnosti arniky spočívají v jejím cenném a účinném složení. Žluté květy obsahují flavonoidy, které mají protizánětlivý účinek, fytosteroly s antiseptickým účinkem, třísloviny, které mají protizánětlivý a baktericidní účinek. Dalšími cennými látkami jsou saponiny, které mají zklidňující, protiplísňové a antibakteriální účinky.

Zdroj: https://www.ipsy.com/blog/arnica-benefits-for-skin
Přidat na Seznam.cz