Zvířecí chlupy z čalounění lze čistit vysavačem i mokrou metodou

Zvířecí chlupy z čalounění lze čistit vysavačem i mokrou metodou

V České republice najdeme velké množství milovníků domácích mazlíčků. V domácnostech žijí psi, kočky, hlodavci, ptáci i akvarijní rybičky. Ne každé zvíře způsobuje v bytě pohromu. Platí to ale hlavně pro psy a kočky, kteří si rádi lebedí na sedačce v obývacím pokoji. Když línají, je jejich srst na každém kroku v bytě. Jak se jí zbavit?

Pravidelně vysávejte

Je běžné, že pes nebo kočka línají, tedy obnovují svou srst. Zamezit tomu nelze, snad jen tím, že si pořídíte zvíře bez srsti. Jinak je normální, že budete častěji doma vysávat koberce nebo stírat mokrým hadrem podlahu. Tímto můžete množství špíny značně zredukovat.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy udrží ve formě nejen účes: Inspirujte se šesti dalšími možnostmi

Čištění sedačky na sucho

Pokud máte doma čalouněný nábytek, například sedací soupravu, taburety, samostatná křesla, není výjimkou, že si na něm lebedí i domácí zvíře. Tím ale čalounění trpí. Vyčistit ho lze bez použití vody, jen s pomocí vysavače. Díky němu totiž vysajete zvířecí chlupy, různé kamínky a nečistotu zvenku, které zvířata na svých tlapkách přinesla domů.

Zdroj obrázku: Freepik

K tomuto účelu je vhodné použít některý z nástavců na vysávací hubici. Vyklepávat rukou byste čalouněný nábytek neměli, protože jen prach zvíříte a ten se dostane do ovzduší a posléze sedne na nábytek a na podlahu.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej bez kořenů zachrání šetrná péče, která rostlině umožní nový růst

Mokré čištění čalounění

Pro čištění vodou je třeba použít vhodný čisticí prostředek na čalouněný nábytek. V kýblu si vytvoříte roztok z vody a čisticího prostředku v doporučeném poměru a vytvoříte hustou pěnu. S její pomocí se pak čalounění čistí. Nikoliv tedy vodou, ale právě touto pěnou.

Je vhodné použít houbičku nebo jemný kartáč. Necháte chvíli působit, a jakmile všechno uschne, vysajete sedací soupravu vysavačem.

Jen pravidelným úklidem je možné minimalizovat množství zvířecích chlupů v domácnosti. Nezapomeňte také pejskovi po příchodu z procházky umýt tlapky od venkovní nečistoty.

Zdroj: https://www.bhg.com/best-way-to-remove-pet-hair-from-couch-6891198
Přidat na Seznam.cz