Panic Buying Toilet Paper During Coronavirus Epidemic

Znovupoužitelný toaletní papír se nabízí jako další cesta k udržitelnosti

V dnešní době, kdy ceny základních potřeb neustále rostou, stále více lidí hledá způsoby, jak žít ekologicky a šetřit své finanční prostředky. Jedním z aktuálních témat, která získávají značnou pozornost, je znovupoužitelný toaletní papír. Bohužel cena toaletního papíru prudce stoupá, zejména kvůli zdražování surovin, jako je celulóza, a zvyšujícím se nákladům spojeným s elektřinou, plynem a dopravou. Tento trend přiměl mnoho lidí k hledání ekonomičtějších a ekologičtějších alternativ, které by jim umožnily udržet si pohodlí toaletního papíru, aniž by přitom narušovali své rozpočty nebo životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Bílý povlak v nakládaných okurkách nemusí znamenat plíseň. Často se jedná o přirozený jev

Inspirace látkovými plenami

Menstruační kalíšky a bio vatové vložky se osvědčily jako prostředky ke snižování odpadu. Je ale stejný zájem o znovupoužitelný toaletní papír? Tento koncept vychází z látkových plen, které se opětovně stávají populárními. Výrobci tvrdí, že jedna sada znovupoužitelného toaletního papíru může vydržet několik let.

Znovupoužitelný toaletní papír může být zdoben nejrůznějšími vzory, které mají podpořit jeho nákup. Samozřejmě si můžete vyrobit svůj vlastní znovupoužitelný toaletní papír z kousků starého oblečení, ručníků nebo lůžkovin. Jeho používání není složité a pravděpodobně nebudete potřebovat žádnou zvláštní instruktáž. Doporučuje se jej však používat pouze pro utírání po vymočení. Je také vhodné skladovat ho odděleně od ostatního prádla z hygienických důvodů.

Mohlo by vás zajímat:  Nadváha spojená se zdravotními riziky se nevyhýbá ani psům. Řešte problém svého mazlíčka včas
Zdroj obrázku: Freepik

Pochybnosti a výzvy spojené se znovupoužitelným toaletním papírem

Používání znovupoužitelného toaletního papíru může vyvolávat u lidí obavy a odpor. Není divu – mít doma vzduchotěsnou nádobu na uskladnění použitých kusů je jedna věc, ale manipulace s nimi je něco jiného. Do pračky se musí vkládat v rukavicích, které je třeba okamžitě sundat, a důkladně si umýt ruce.

Samotný proces praní znovupoužitelného toaletního papíru vyvolává obavy ohledně jeho ekologické udržitelnosti. Nelze popřít, že praní je potřeba provádět často a pravidelně. Pro efektivní a bezpečné praní je třeba používat vysoké teploty a silné prací prostředky, případně dokonce dezinfekci. Vyšší spotřeba energie a chemikálií však příliš nepřispívá k ekologickým snahám a úsporám v rodinném rozpočtu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/reusable-toilet-paper
Přidat na Seznam.cz