Zdánlivě bezpečné předměty se mohou proměnit ve smrtící hrozbu. Tyhle věci do dětských rukou rozhodně nepatří!

Neškodné na první pohled, ale přitom tak nebezpečné. Takové mohou být předměty, které máte doma, a přitom se vám tam prochází nebo leze malé dítě. Děti si většinou ke hraní vyberou předměty, které pro ně nejsou vhodné, a je nutné je co nejvíce omezit. Předměty, které máte doma, a přitom mohou být nebezpečné, najdete v článku.

Mezi nejvíce nebezpečné předměty nepatří žehlička

Jedním z předmětů jsou například magnety. Je to sice neškodná věc, ale pokud se dostane k dětem, může jim velmi ublížit. Zdobíme jimi nábytek nebo lednici. Jsou skvělou hračkou pro děti, které je ale mohou snadno spolknout. Proto je vhodné je z dosahu dětí odstranit, jinak to může skončit špatně. Větším dětem vysvětlete, proč je nemají dávat do pusy.

Nebezpečné jsou také baterie, ať se jedná o jakoukoliv velikost. Snadno se dají spolknout, zvláště malé kulaté, které se vejdou dokonce do nosu a dítě je může vdechnout. V takovém případě budete muset zajet na pohotovost, aby vám lékař poradil, jak máte dále postupovat. V mnoha případech se baterie dostane ven přirozenou cestou, záleží ale na velikosti, kterou dítě spolklo.

Mohlo by vás zajímat:  Některé spotřebiče jsou opravdoví žrouti elektřiny. Zjistěte, jak je na tom vaše domácnost
Zdroj obrázku: Freepik

Děti dávají do úst různé předměty

Mezi další nebezpečné věci patří zubní kartáček, stříbrné příbory, plastová brčka nebo i další předměty, o kterých si ani nemyslíme, že by mohly být nebezpečné. Dítě s nimi může poskakovat, a vidlička se v tu chvíli stává velmi nebezpečnou. Dítě si ji může zapíchnout nejen do kůže, ale ohrozit také svůj obličej. Nebezpečné jsou také struny, kabely nebo jiné provázky.

Dávejte si pozor, kde necháváte plastové pytlíky nebo kosmetiku. Děti milují kosmetické přípravky, které mohou snadno spolknout. V takovém případě bude nejlepší zavolat na toxikologickou linku, kde vám snadno poradí. Bohužel ale většinou nevíme, kolik toho děti spolykaly, a samy nám to neřeknou. Osvěžovače vzduchu patří mezi předměty, kvůli kterým do svého těla dostáváme škodlivé látky. Pro děti mohou být zvlášť nebezpečné.

Zdroj: https://www.bannerhealth.com/healthcareblog/teach-me/7-dangerous-objects-for-babies-and-toddlers
Přidat na Seznam.cz