Shallow Shot Modern Sink Beside Bottle Bathroom

V koupelnovém designu letošního roku dominují kontrasty, kámen a velká zrcadla

Ač se to na první pohled nezdá, tak koupelna je duší každé domácnosti. V ní tráví člověk poměrně hodně času, slouží k úpravě zevnějšku i praní prádla, může v ní dokonce i relaxovat. Je proto zajisté vhodné, aby byla zařízena podle nejmodernějších trendů. Které to jsou pro podzim 2023?

Vsaďte na kontrasty

Chcete-li mít koupelnu dle současné módy, tak krokem vedle nebudou výrazné kontrasty. Kombinovat lze cokoliv. Třeba bílé stěny koupelny s jednou vymalovanou v odstínu hnědé, šedé, okrové či vínové.

Mohlo by vás zajímat:  Také v koupelně můžeme pěstovat krásné rostliny. Některé si v ní budou přímo libovat

Podobně můžete ladit jednotlivé doplňky do koupelny, kterými docílíte kontrastnost. Bílé a černé košíčky do drobnosti nebo černé nebo měděné vodovodní baterie jsou jedním z příkladů.

3d-rendering-modern-black-bathroom-with-luxury-tile-decor
Zdroj obrázku: Freepik

Dřevo, beton či kámen

Moderní design říká, že do koupelny směle můžete dát obklad ve stylu betonu či kamene. Dobře vypadají i dřevěné obklady, zejména jsou-li doplněné neutrálními barvami – bílou, béžovou, šedou či hnědou. V módě je umělý kámen, kterému se říká terrazzo. Vyrobený je ze směsi cementu, barviv a ušlechtilých kamenných drtích. Lze o něm jednoznačně říct, že se v koupelně velmi dobře vyjímá. Nebojte se ho kombinovat s barevným umyvadlem.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pomocí tablety do myčky vyzrát nad vodním kamenem

Velkoformátová dlažba a obklady

Někdo má rád mozaiku, jiný ale jde úplně jiným směrem a do koupelny si pořídí obklady a dlažbu velkoformátové. Vypadají luxusně a jejich výhodou je snadná údržba, protože obsahují minimum spár, v nichž se zdržuje největší špína. Takto zařízená koupelna působí čistě a minimalisticky útulně.

Chybět by nemělo velké zrcadlo s LED osvětlením

Hitem posledních let je LED osvětlení do koupelny. Nabízí úsporu elektrické energie a zajímavý vzhled. Lze ho pořídit ve formě bodového světla nebo LED pásků, které vhodně do prostoru koupelny zakomponujete. A nezbytnou součástí je také zrcadlo, čím větší, tím lepší. Hranatý tvar působí strozeji, oválný nebo kulatý prostor zjemní.

Zdroj: https://www.hgtv.com/design/remodel/bathroom-remodel/bathroom-design-trends-pictures
Přidat na Seznam.cz