Ucpaný záchod vyřeší jednoduchý trik, který málokdo zná. Během chvíle bude toaleta znovu funkční

Ucpaný záchod vyřeší jednoduchý trik, který málokdo zná. Během chvíle bude toaleta znovu funkční

Jednou za čas se stane, že se ucpe záchod například toaletním papírem. Pokud ho tam máte mnoho, není se čemu divit, že nemůžete spláchnout. Než ale sáhnete po chemických prostředcích, vyzkoušejte domácí trik, díky kterému bude toaleta znovu k dispozici a splachování půjde raz dva.

Pokud vhodíte do záchodu mnoho papíru, ucpe se

Jestli používáte spoustu toaletního papíru, není divu, že se vám jednou za čas toaleta ucpe. Je to velký problém, který je nutné vyřešit rychle, protože toaletu potřebujeme dnes a denně. Ucpaný odtok vás může stát spoustu peněz. Vše, co musíte udělat pro odstranění toaletního papíru, je použití prostředku na nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Popraskaná omítka vyžaduje rychlý zásah. Po opravě bude znovu jako nová

Stačí ho nalít do toaletní mísy, nechat několik minut působit a poté toaletu zalít horou vodou. I vodu pak nechte chvíli v míse a nakonec spláchněte. Tímto způsobem se zbavíte velkého problému, kterým je ucpaný záchod. Stačí trochu saponátu, který najdete v každé domácnosti, stejně jako horkou vodu. Můžete tak vynechat chemické čističe, protože tato metoda je stejně účinná.

Zdroj obrázku: Freepik

Udržujte toaletu dlouhodobě čistou

Pokud pravidelně uklízíte koupelnu, neměli byste zapomínat ani na toaletu. Pravidelným čištěním ji můžete udržovat nejen hygienicky čistou, ale zabráníte také tomu, že se vám bude ucpávat. I na čištění pak můžete použít ekologické prostředky, stejně jako na celou domácnost. Velmi oblíbené jsou ocet, jedlá soda a citron.

Mohlo by vás zajímat:  Zapojte do domácích povinností celou rodinu

Pomocí těchto prostředků snadno toaletu vyčistíte. Ušetříte tak nejen peníze za chemické přípravky, ale také přírodu, protože jsou to přírodní metody, které nijak neohrožují životní prostředí. Navíc je pokaždé najdete doma. Tyto tři suroviny můžete koupit v každém obchodě. Ocet pak stačí smíchat s jedlou sodou, nalít do toaletní mísy a nechat chvíli působit. Poté už stačí je spláchnout a jako vůni přidat právě citron.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Unclog-a-Toilet
Přidat na Seznam.cz