Účet za plyn lze snížit jednoduše pomocí snadných triků. I malé změny ušetří ročně tisíce

Účet za plyn lze snížit jednoduše pomocí snadných triků. I malé změny ušetří ročně tisíce

Pokud vás vyděsilo vyúčtování plynu, budete se muset zaměřit na situace, kdy je zbytečné ho používat. Většina domácností na plynu buď vaří, nebo s ním topí. S obojím samozřejmě můžete něco udělat, budou stačit maličkosti, ale příští rok už nebudete překvapení, až vám přijde výpis.

Pokud se bojíte, zvyšte si zálohy

Nikdo bohužel dopředu neví, jak moc bude tuhá zima a kolik plynu protopí. Zvažte proto zvýšení záloh za plyn. Bude lepší, když budete mít přeplatek nebo minimální nedoplatek, než abys vás vyděsilo několikatisícové manko, které se vám vytvořilo během zimní sezony. Stačí opravdu malé změny, které vám mohou ušetřit i několik tisíc korun ročně.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké látky vybrat na ložní povlečení?

Pamatujte na to, že je zbytečné topit v době, kdy nikdo není doma. Přitopení o pouhý jeden stupeň může znamenat zvýšení nákladů klidně až o 6 %. Rozhodně to takhle nezní jako moc, ale je to opravdu hodně. Důležité je v tomto případě větrání. Zvlášť ložnici byste měli větrat denně, minimálně alespoň deset minut. Pravidelná výměna vzduchu může velmi pomoci, nebudete muset tolik topit, lépe se vám bude usínat a budete mít kvalitnější spánek.

Zdroj obrázku: Freepik

Při vaření dbejte na kvalitní nádobí

Pokud na plynu vaříte, můžete ušetřit i tady. Za prvé si můžete navařit na několik dní dopředu, abyste hořáky nemuseli používat denně. Jednou z možností je také pořízení kvalitního nádobí a hrnců, nejlépe z oceli. Díky nim můžete snížit spotřebu plynu při vaření až o 36 %. Důležité je také hořáky pravidelně čistit.

Mohlo by vás zajímat:  Dílna v garáži je splněný sen každého kutila

Často se stává, že plyn vůbec nenaskočí, a znamená to, že jsou hořáky ucpané a trysky nefungují. Poznáte to také podle toho, že je plamen jasně žlutý. Plyn má spoustu výhod, protože při výpadku elektrického proudu si můžete uvařit kávu nebo čaj, ale na druhou stranu je nutné s ním šetřit. Určitě vyzkoušejte naše triky, příští rok budete mít úsměv na tváři, protože snadněji ušetříte na jiné věci.

Zdroj: https://www.shipleyenergy.com/resources/energy-guides/12-ways-to-save-money-on-your-natural-gas-bill
Přidat na Seznam.cz