Třídění odpadů ulevuje planetě, je důležité dodržovat základní pravidla

Třídění odpadů ulevuje planetě, je důležité dodržovat základní pravidla

Barevné kontejnery na třídění odpadu má kolem svého obydlí většina z nás. To, co která barva znamená, už ale nemusí být všem vždy úplně jasné. Dobrou nápovědou je vždy cedulka na příslušném kontejneru či internet. Zmíníme několik nečastějších chyb, kterých je dobré se vyvarovat, pokud chcete třídit správně, a naší planetě tak spíše pomáhat než jí škodit.

Do bioodpadu nepatří všechny zbytky z naší kuchyně

Biologický odpad nebo bioodpad značí většinou hnědý kontejner. Často se z něj také vytváří kompost či různá hnojiva. Tento odpad je pro naši planetu méně náročný, jelikož se rychle rozloží. I tak tento proces ale produkuje skleníkové plyny. Nesprávné využívání těchto popelnic může také způsobit přemnožení škůdců, jako jsou krysy nebo potkani, v zabydlených oblastech. Proto je obzvláště důležité dodržovat jedno hlavní pravidlo. Do bioodpadu nepatří kosti. Ať už jde o kosti od kuřat, či ryb, mohly by přilákat nevítané návštěvníky.

Mohlo by vás zajímat:  V kuchyni zápolíme s mastnotou a špinavými spotřebiči. I takové nečistoty však mají snadné řešení

Také do tohoto druhu odpadu nevyhazujte exkrementy domácích mazlíčků. Tento odpad může být toxický a mohou se z něj rozšířit různé typy onemocnění. Jak kosti, tak výkaly házejte do směsného odpadu.

Zdroj obrázku: Freepik

Také dejte pozor na to, abyste zbytky do hnědých popelnic nevyhazovali v plastových pytlích. Třídění by pak postrádalo účel.

Neopomínejte sběrné dvory

Sběrné dvory jsou svozná místa pro větší množství odpadu. I pro vás jako pro obyvatele platí, že pokud je odpadu moc na to, aby se vešel do popelnice, musíte se ho zbavit jinak. Právě v tu chvíli je dobré podobné místo poblíž vašeho domova vyhledat. Nejdůležitější je využití sběrného dvora při stavebních pracích či úklidu zahrady. Do sběren můžete vozit jak sutiny, klestí, kovy, tak i elektroniku. Sběrný dvůr je výborná možnost, jak se zbavit starých spotřebičů či baterií. V případě, že si tříděním nejste jistí, můžete se tam i zeptat.

Zdroj: https://www.dcceew.gov.au/environment/protection/waste/consumers
Přidat na Seznam.cz