Close Up Woman Arranging Wardrobe

Vlhkost a zápach ve skříních eliminuje stelivo pro kočky

Vysoká vlhkost v domácnosti není nikdy příjemná. Vznik plísní je velmi nebezpečný pro naše zdraví. A jakmile se objeví vlhkost a zatuchlý zápach ve skříni, bude cítit nepříjemně také oblečení. Na tento problém většinou nepomohou žádné osvěžovače. Místo toho je nutné odstranit příčinu vlhkosti. Nejenže to funguje mnohem lépe, ale také ušetříte peníze za osvěžovače i nové oblečení.

Čím můžete vysušit skříň?

V první řadě musíte odstranit příčinu. Vlhkost se často ve skříni objevuje, protože je místnost špatně větraná nebo ukládáte do skříně ještě vlhké prádlo. Vždy počkejte, než bude prádlo dokonale suché, pak ho uložte do polic. Právě to je hlavní důvod, proč máte ve skříni vlhko a vaše oblečení nevoní hezky. Opakované praní vám nepomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelnou péči o pračku usnadní tableta do myčky nádobí

Při přítomnosti vlhkosti musíte počítat s tím, že se objeví také plísně a škodlivé bakterie. Ty se dostanou do oblečení, které budete později nosit na sobě. Takový pocit rozhodně není příjemný. Pro vysušení skříně si můžete pořídit nejrůznější produkty z obchodu, které jsou k tomu určené. Vyzkoušet můžete také rýži nebo kávová zrna. Nejlepší produkt ale mají doma majitelé koček.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočičí stelivo vás zaručeně zbaví veškeré vlhkosti

Nezáleží na tom, jestli máte doma kočky, nebo ne. Stelivo je poměrně levné a s tímto problémem si rychle poradí. Využít ho můžete nejen v ložnici, ale v každé místnosti s vysokou vlhkostí. Vezměte starou ponožku, nasypte do ní stelivo a položte ho tam, kde je to zapotřebí. Jednou za pár dní stelivo vyměňte, aby mohlo stále dobře fungovat. To je všechno.

Mohlo by vás zajímat:  Ruku v ruce s přírodou: domácí prací prostředky potěší snadnou výrobou a minimálními náklady

V případě oblečení je nejlepší, když skladujete ve skříni pouze šaty, které právě potřebujete. Sezónní věci uložte do pytle a nezapomeňte do něj přidat odvlhčovač jakéhokoli typu. Tím zajistíte, že vám oblečení nezplesniví, a nebudete se muset obávat ani škodlivých bakterií. Navíc budete mít během sezóny více místa a oblečení bude mít šanci více dýchat.

Zdroj: https://worstroom.com/remove-moisture-from-closet/
Přidat na Seznam.cz