Vybrat opravdu kvalitní vánoční stromek není těžké. Stačí se zaměřit na několik faktorů

Červená žárovka na vánočních světýlkách má praktickou funkci. Její zapojení svícení vylepší

Mnozí z nás vánoční výzdobu svých domů nenechávají na poslední chvíli. Ve většině domácností, se již na začátku prosince začnou objevovat barevné dekorace, které nás mají naladit na vánoční atmosféru. Mezi ně patří hlavně barevná světýlka na vánočním stromečku. Světýlka, ale můžeme vidět i v oknech nebo jako venkovních dekorace. Když si světýlka koupíte, všimli jste si, že je tam vždy jedna červená žárovka navíc?

Kontrola vánoční světýlek

Při nákupu nových světýlek si můžete vybírat z opravdu velkého množství barev, tvarů a velikostí. Někteří upřednostňují jednobarevná světýlka, jiní dávají přednost barevnějším světýlkům. Většinou světýlka vydrží mnoho let, a proto je nezbytné před Vánocemi zkontrolovat jejich stav a zda svítí všechny. Pokud dodržujete tradici, a stromeček zdobíte až na Štědrý den, rozhodně zkontrolujte světýlka o několik dní dříve. Pokud totiž zjistíte, závadu anebo se rozhodnete pro jiná světýlka, máte ještě čas pořídit si nové.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se konečně blech a klíšťat nadobro. Domácí přípravky jsou levné a opravdu fungují
Christmas Lights String Multi Colours Blue Yellow Green Pink
Zdroj obrázku: Freepik

Funkce červené žárovky

V mnoha sadách najdete navíc žárovku v červené barvě. Ačkoli se může zdát, že je to pouze náhradní dílek, její funkce je zcela jiná. Pokud chcete zjistit, k čemu tato žárovka slouží, odšroubujte jedno světýlko z řetězu a ten by měl následně celý zhasnout. Do tohoto prázdného místa našroubujte červenou žárovku a chvíli počkejte. Překvapí vás, že všechny kontrolky začnou pomalu blikat. Toto je účinné hlavně v případě, že vaše světýlka nemají regulaci intenzity.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí tablety do myčky šetří peněženku i životní prostředí. A jejich účinnost velmi překvapí

Bezpečné použití vánočních světýlek

Nesprávné skladování a používání světýlek na vánoční stromek zkracuje jejich životnost a vede k častým poruchám. Mohou vám zvýšit účty za elektřinu nebo dokonce způsobit požár. Tyto zvyky byste si měli osvojit při vánoční výzdobě. Vánoční osvětlení nesmí být skladováno ve vlhku. Mohlo by následně dojít ke zkratu. Kabel by neměl být zamotaný. Pokud budete měnit spálenou žárovku, zkontrolujte, že ji měníte za žárovku stejného typu. Světýlka by měly být pověšeny tak, aby se žádná část nedotýkala podlahy. Vánoční stromeček by se měl rozsvěcovat až po setmění. Přes den světýlka dostatečně nevyniknou a pouze zvyšují účet za elektřinu. Před spaním světýlka vždy zhasněte. V případě přehřátí mohou způsobit požár.

Zdroj: https://kosi101.com/what-is-the-purpose-of-the-red-tipped-christmas-light-bulb/
Přidat na Seznam.cz