White Flat Plates Large Small Are Loaded Into Dishwasher

Správné vkládání nádobí do myčky zajistí perfektní výsledek

Myčka je přístroj, který se hodí skoro v každé domácnosti. Je však potřeba ji používat správně, aby měla co nejlepší výsledky. Kromě pravidelné údržby má na její účinnost vliv i to, jakým způsobem ji používáte. Například to, jak do ní špinavé nádobí vkládáte, má větší vliv, než si myslíte. Jaká pravidla je tedy dobré si zapamatovat?

Jak způsob vkládání nádobí ovlivňuje spotřebič

To, jak vkládáme nádobí, ovlivňuje nejen výsledek mytí, ale i stav samotného nádobí a přístroje. Pokud budete nádobí vkládat špatným způsobem, může se stát, že se vám bude v koších pohybovat. To může mít za následek porouchání samotné myčky, ale i rozbití jednotlivých kousků.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé spodní prádlo je krásné, snadno ale ztratí zářivou barvu. Přírodní metody ho znovu vybělí

Zároveň to také ovlivní výsledek celkového mytí. Pokud vložíte nádobí špatně, může to zamezit správnému průtoku vody a nádobí pak nebude umyté správně. Stejně tak může při nesprávném plnění dojít ke zbytečnému plýtvání energiemi i vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakými pravidly se při plnění myčky řídit

Jako první je důležité, abyste myčku pouštěli, pokud je opravdu naplněná. Myčka totiž vždy používá stejné množství vody i energie, i když ji naplníte třeba jen z půlky. Pro dobro planety i naší peněženky je tak dobré těmito zdroji zbytečně neplýtvat.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní bělicí prostředky jsou šetrné k přírodě i oblečení a najdeme je v každé kuchyni

Odstraňte z nádobí všechno, co jde seškrábnout, ale nádobí zbytečně nemyjte v ruce před vložením. Zásadní je, abyste z nádobí odstranili všechny pevné částice. Kosti či skořápky by mohly ucpat či poškodit důležité části myčky. Přebytečné zbytky polévky či omáčky pak způsobí znečištění celého přístroje. Nemyjte ale nádobí preventivně v ruce. Myčka je od toho, aby ho umyla za vás. Akorát byste tak plýtvali vodou.

Řiďte se tokem vody. V myčce je nejdůležitější, aby byli saponát i voda rovnoměrně rozloženy. Talíře a podobné kusy nádobí vkládejte svisle. Zaberou tak méně místa a voda bude volně proudit. Také nedávejte nádobí příliš k sobě. Hrnce, skleničky či jiné hluboké nádobí nikdy nedávejte dnem dolů, aby z nich voda vytékala ven.

Zdroj: https://www.bonappetit.com/story/loading-a-dishwasher
Přidat na Seznam.cz