banquet-table-with-restaurant-serving

Škrob udrží záclony i ubrusy dlouho krásné a hladké

Každý majitel bytu chce, aby interiér působil reprezentativním dojmem. Použitím záclon, závěsů a ubrusů snadno docílíte toho, že interiéru dodáte příjemnou a útulnou atmosféru. Ale pokud jsou tyto interiérové textilie zažloutlé, zmuchlané nebo špinavé, nepůsobí dobře. Použitím škrobu zůstanou déle krásné a svěží. Škrob totiž chrání textilie před množením bakterií. Vyrobte si domácí škrob a použijte ho tam, kde je potřeba.

Naučte se používat škrob

Škrob je převařená voda s rostlinným škrobem. Nejčastěji se používá bramborový škrob. Pro výrobu domácího škrobu můžete použít kromě bramborového také cukrový nebo rýžový škrob. Proces výroby škrobu na textilie je zdlouhavý. Výsledkem je rosolovitá, hustá a lepkavá struktura. Použít se dá na mnoho způsobů. Nejjednodušší je namočit do vody se škrobem všechny látky, které chcete konzervovat.

Škrob můžete použít na záclony, závěsy, ubrusy i ložní prádlo. Po namočení látku vložte do pračky a vyždímejte na nízké otáčky. Pokud nechcete prádlo namáčet, můžete škrob přidat do pračky. Přidejte ho tam, kam běžně naléváte aviváž. Před použitím škrobu v pračce doporučujeme sledovat složení látky. Některé látky jsou vyrobené z příliš jemného materiálu, kterému může škrob uškodit. Proto se většinou látky do škrobu pouze namáčí. Vyhnete se tak nechtěnému zničení tkaniny.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z bot není příjemný nikomu. Domácí osvěžovač zachrání vaši oblíbenou obuv před vyhozením
Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké látky je škrob ideální?

Až vyzkoušíte účinky škrobu, rychle si ho zamilujete. Pak budete škrobit závěsy a ubrusy pravidelně. Díky tomuto postupu totiž zůstanou dlouho čisté, odolné vůči vlhkosti a prachu. Škrob vložte do misky. Přidejte studenou vodu a látku do roztoku namočte. Po chvilce vyjměte a osušte. Pak můžete látku vyžehlit.

Pohodlné řešení představuje škrob ve spreji. Ten se vám bude hodit při žehlení ložního prádla a oděvů. Směsí se zbavíte všech nechtěných záhybů. Pro tyto účely se nejvíce hodí kukuřičný škrob. Výroba je snadná. Do sklenice vlažné vody přidejte lžičku a půl kukuřičného škrobu. Protřepejte a nalijte do láhve s rozprašovačem. Můžete začít používat.

Zdroj: https://service.techinfus.com/en/garderob/kak-krahmalit-veshhi-v-domashnih-usloviyah.html
Přidat na Seznam.cz