O kvalitě vajec řekne vše kód na balení. Domácí produkt je nejlepší variantou

O kvalitě vajec řekne vše kód na balení. Domácí produkt je nejlepší variantou

Vejce jsou užitečnou a chutnou potravinou, která by v běžné domácnosti neměla nikdy chybět. Slouží pro přípravu slaných i sladkých jídel, jsou také oblíbeným pokrmem dětí a dospělých. Jejich cena v inflační krizi poněkud vzrostla, a tak si zákazník dává pozor na to, aby kupoval vejce opravdu jen ta kvalitní. Jak je poznat?

Kupujte vejce z ekologických chovů

Spotřebitelům je doporučováno nakupovat vejce od slepic, které jsou chované nikoliv klecích, ale na podestýlce. Je to ekologičtější. Jejich nákupem také člověk přispívá k tomu, že producenti vajec budou přecházet na způsob chovu slepic, který je pro ně příjemnější. Určitě se jim lépe daří na podestýlce než v kovové kleci. Jak taková vejce poznáte?

  • Je to jednoduché, bývají označena 0.
  • Číslo 1 na vejcích znamená, že pocházejí z farem, kde jsou ráno slepice vypuštěny na pastvu a večer se zase vracejí do kurníku.
  • Číslo 2 udává, že slepice jsou chované ve stodole, kde jsou zavřené i krmené. Výhodou je, že nejsou v klecích.
  • Číslo 3 označuje vejce od slepic v klecích.
Mohlo by vás zajímat:  Všemocný citron je lék i pomocník v domácnosti. Po vhození do myčky zažijete změnu
Zdroj obrázku: Freepik

Důležitá je i velikost vajec

V chladicích boxech obchodů najdete vejce různých velikostí – od S až po XL. Vejce od domácích slepic se velikostně pohybují mezi S až M. Jsou-li vejce větší, je dost možné, že slepice byly krmeny hormony.

Až budete kupovat v hypermarketu nebo supermarketu vejce v akci za výhodnou cenu, tak se schválně podívejte, od jakých slepic pocházejí. Máte-li ale možnost nakoupit vejce od místního malochovatele, určitě to udělejte.

Získáte kvalitní vejce z domácího chovu slepic, které většinu dne tráví venku. Taková vejce jsou i oproti těm průmyslově vyráběným zdravější. Jejich žloutek není nijak přibarvovaný a jeho krásná oranžová barva je získaná z kvalitního krmení a z přirozeného zdroje potravy, kterou slepice našly venku ve svém výběhu.

Zdroj: https://www.saudereggs.com/blog/buying-eggs-what-to-look-for/
Přidat na Seznam.cz