16919

Připálený hrnec pomohou vyčistit domácí prostředky. Bude znovu jako nový

Nezáleží na tom, jak dobrý jste kuchař. Každému se jednou za čas stane, že připálí hrnec nebo pánev. Není to vždy příjemné, ale s touto situací si můžete poměrně jednoduše poradit. Musíte jen vědět, jaké domácí produkty k tomu využít. Řekneme vám hned o čtyřech z nich a přidáme k tomu jednoho šikovného pomocníka. Toho najdete v každé drogerii nebo supermarketu.

Ocet

Do připáleného hrnce nalijte vodou a ocet. Tekutina musí zakrýt všechny připáleniny. Postavte hrnec na sporák, přiveďte tekutinu k varu a nechte ji vařit 10-15 minut. Snižte teplotu a nechte tekutinu vařit dalších 10-15 minut. Nakonec hrnec umyjte jako obvykle.

Mohlo by vás zajímat:  Zdravé bydlení začíná důsledným úklidem, na některá místa při něm ale zapomínáme

Jedlá soda a ocet

Chcete ještě zesílit octový efekt? Smíchejte vodu, ocet a jedlou sodu v poměru 1:1:1 a naneste směs na připálená místa. Nechte směs působit asi 30 minut a potom ji jednoduše vyčistěte pomocí houbičky. Jedlá soda a ocet zajistí, že připáleniny budou měkké a snadno je odstraníte.

Baking Soda 768950 1920
Zdroj obrázku: Pixabay

Citronová šťáva

Další možností je použití citronové šťávy. Do připáleného hrnce nebo pánve nalijte vodu a citronovou šťávu nebo kyselinu citronovou. Přiveďte směs k varu a vařte ji po dobu 15-20 minut. Citronová kyselina působí změkčujícím způsobem na připáleniny.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek s leklým povrchem je krásný, při správné péči bude dokonalý dlouhé roky

Sůl

Velmi odolné připáleniny můžete odstranit solí. Smíchejte horkou vodu s hrstkou soli. Naneste tuto směs na připálená místa a nechte ji působit přes noc. Ráno bude velmi jednoduché odstranit připáleniny, které nedokázal odstranit ocet ani kyselina citronová.

Kvalitní drátěnka

Na čištění hodně špinavého nádobí samozřejmě potřebujete také kvalitní drátěnku. Musíte se ujistit, že je dostatečně jemná. Nechcete si poškrábat své nádobí. Použijte drátěnku i na připáleniny a odstraníte je velmi jednoduše. Spojte tohoto pomocníka s dalšími metodami a sledujte, jak spálené jídlo zmizí z vašeho cenného nádobí.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-clean-a-burnt-pan-we-tested-5-methods/
Přidat na Seznam.cz