Peony 1414875 1280

Pro mravence je náš domov ráj plný dobrot. Existují přírodní metody, které je vyženou

Mravenci jsou nejčastějším hmyzem, který se vyskytuje v domácnostech. Pokud se objeví sem tam nějaký jedinec, neřešíme to. Pokud se jich ale objeví zástupy, snažíme se je vypudit z domu. Někdy je ovšem vcelku oříšek najít ten správný způsob, jak se jich zbavit. Ještě k tomu, když máte doma domácí mazlíčky nebo malé děti. Poradíme vám pár prostředků, kterými můžete mravence odlákat.

Ocet

Mimo antibakteriálních vlastností má ocet skvělé schopnosti odpudit hmyz. Natřete místa, kudy nejčastěji mravenci chodí. Například lišty na podlaze, kolem oken, škvíry u dveří a jinde. Intenzivní vůně octa spolehlivě mravence odpudí. Preventivně to takhle můžete dělat každý druhý den nebo alespoň jednou týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Lesk dřevěnému nábytku dodá čaj nebo olivový olej

Pepř, sůl a skořice

Zde platí jako u octa. Najděte místa, kudy mravenci chodí nejčastěji a posypte je směsí soli, pepře a skořice. Tuto kombinaci mravenci nesnesou. Nevoní jim a je pro ně agresivní. Opět doporučujeme nasypat kolem zdi, do rožků dveří a jinam.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nasekaná petržel

Nasekaná čerstvá petrželka působí stejně jako pepř. Mravenci nemají rádi éterické oleje uložené v petrželi. Je dobré petrželku umístit na kraj skříněk a k lince. Můžete využít tenké tkaninové pytlíčky, které lze rozvázat a obsah často měnit. Pokud nemáte petržel, rozhodně můžete použít bazalku, oregano nebo šalvěj.

Mohlo by vás zajímat:  Příští rok se ponese v tajemných tónech ultra fialové. Interiéru vtiskne zcela nový náboj

Mycí prostředek a voda

Nápomocná vám také může být voda se saponátem a pár kapkami mátového éterického oleje. Pomocí této tekutiny umyjte místa, kde se mravenci vyskytují. Zkontrolujte opravdu celou domácnost a nešetřete.

Chraňte jídlo před mravenci

Abyste zabránili vniknutí mravenců do potravin, doporučujeme je umístit do vzduchotěsných nádob. Mluvíme zejména o těch, které jsou mimo lednici, jako je rýže, mouka, cukr, vločky a další. Pamatujte si, že domácí prostředky fungují dobře, a pokud se mravenců zbavíte, pokračujte v některých opatřeních, aby se k vám mravenci po pár dnech nevrátili.

Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/
Přidat na Seznam.cz