Těchto 10 potravin nepatří do lednice. Změní chuť a mohou ztratit výživovou hodnotu

Potraviny v lednici udrží dlouho čerstvé jednoduchý trik. Málokdo ho zná, přitom ušetří tisíce korun

Ač se to může zdát trochu překvapivé, vložit houbičku na nádobí do lednice je jeden z nejjednodušších způsobů, jak prodloužit trvanlivost mnoha potravin. Houbička na nádobí zabrání zbytečnému plýtvání jídlem a únavnému drhnutí vnitřku lednice. Tajemství tohoto jednoduchého triku je skutečně směšně snadné.

Lednice nemusí vždy stačit

Asi každý občas koupí něco navíc nebo ve slevě. Jenže skladování takových potravin může být někdy problematické. Nezřídka pak takové potraviny končí po pár dnech v koši, protože prostě nevydrží a my je nestihneme včas spotřebovat. Tomu bychom se ale měli za každou cenu vyhnout a jako nejjednodušší se jeví dát vše do lednice. To však není zdaleka vše, co bychom měli udělat.

Mohlo by vás zajímat:  All inclusive destinace jsou populární, mohou však být zátěží pro životní prostředí
Zdroj obrázku: Freepik

Houbička do lednice je nejlepší nápad

Pořádek v lednici a úhledně uspořádané krabičky s jídlem zní jako splněný sen každé hospodyňky, ale život není vždy takto dokonale zorganizovaný. V důsledku přetížení každodenními povinnostmi se často stává, že vkládáme potraviny do lednice ve spěchu, aniž bychom dodrželi všechna klíčová pravidla jejich skladování. Chyby v této oblasti mají za následek rychlé zkažení potravin. Abyste tomu zabránili, vyplatí se umístit do lednice kuchyňskou houbičku. Jak může pomoci?

Vysvětlení je velmi jednoduché: houbička dokonale absorbuje vlhkost v chladničce. Tím se zpomalují procesy rozkladu a snižuje se množení bakterií, které jsou zodpovědné za kažení potravin.

Mohlo by vás zajímat:  Jak získat a udržet si bohatství podle tradičních pověr: fotky v peněžence a ohnuté bankovky nosí smůlu

Jak tento trik využít?

Do chladničky vkládejte pouze suché, čisté a nepoužité houbičky. Nezapomínejte také na jejich častou výměnu – to je základ hygieny v lednici. Umístěte houbičku na polici s produkty, které jsou nejvíce náchylné ke zkažení. Pokud máte více houbiček, klidně je dejte také do zásuvek nebo stojanů ve dveřích. Uvidíte, že potraviny vydrží déle čerstvé a nepoškozené hnilobnými procesy.

Zdroj: https://www.mrright.in/ideas/appliances/refrigerator/why-food-fruits-vegetables-dairy-products-getting-spoiled-in-fridge/, https://www.tasteofhome.com/collection/kitchen-sponge-uses/
Přidat na Seznam.cz