Ginger Cat Sitting Near Green Potted House Plants Pots Home Growing Indoor Plants Beautiful Animal Love Petsxa

Pokojové rostliny vhodné do bytu, ve kterém žije kočka

Kočky jsou považovány za zvědavé a zábavné společníky, ale mohou být i záludné, když se to týká jejich vztahu k pokojovým rostlinám. I když jsou některé rostliny pro kočky nebezpečné, existují i takové, které jsou pro ně bezpečné, a dokonce i zdravé. V tomto článku se podíváme na některé z nejoblíbenějších pokojových rostlin a to, zda jsou vhodné pro kočky.

Vhodné rostliny

První rostlinou, kterou si mnoho lidí přinese domů, je fíkus. Fíkus je krásná rostlina, která může být vynikající volbou pro majitele koček. Je to rostlina, která může růst jako malý strom nebo keř a může být skvělým doplňkem interiéru. I když fíkus není jedlou rostlinou, pro kočky není toxický, takže se nemusíte obávat, že by si vaše kočka poškodila zdraví, rozhodne-li se ochutnat jeho listy.

Mohlo by vás zajímat:  Když ve svém domě ucítíte nepříjemný zápach, může tam být i životu nebezpečno. V některých případech zbývá jen jediná věc

Květinovou klasikou jsou begonie. Tyto květiny se vyskytují v mnoha barevných variacích a mohou být krásným doplňkem vašeho interiéru. Co se týče vaší kočky, begonie nejsou toxické, takže by neměly způsobit žádné zdravotní problémy, pokud se rozhodne ochutnat jejich listy. Rostliny je však vždy lepší dát na místa, kam kočka nemá snadný přístup. Nebudete tak riskovat případnou otravu nebo nehodu s rozbitým květináčem.

Zdroj obrázku: Freepik

Další pokojové rostliny

Kaktusy jsou také populární pokojovou rostlinou. I když mohou být pro některé kočky nebezpečné, protože jejich trny by mohly poškodit jejich tlapky, samotná rostlina není toxická, takže by neměla způsobit zdravotní problémy, pokud ji kočka ochutná.

Mohlo by vás zajímat:  "Šel jsem pro maso v akci, ale nebylo. Vedoucí supermarketu my vysvětlil, že musím lépe číst," přiznává Karel

Jednou z nejběžnějších pokojových rostlin je zamiokulkas. Tento druh rostliny má zelené lesklé listy a je velmi odolný a nenáročný na péči. Zamiokulkas není toxický pro kočky, takže by neměl způsobit zdravotní problémy, pokud se kočka rozhodne ochutnat jeho listy. U koček si dávejte pozor například na azalky nebo oleandry.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/g35996770/safe-cat-friendly-plants/
Přidat na Seznam.cz