Raking Leaves With Fan Rake From Lawn

Podzimní údržba připraví zahradu na novou sezónu

Léto pomalu končí a střídá ho podzim v čele s chladnějším počasím a výhledem na zimu. I přesto ale s létem nekončí naše péče o zahradu. Právě naopak. Nejenže je podzim obdobím sklizně, ale je i několik dalších úkonů, které bychom zkrátka vynechat neměli. Jaké to jsou a proč jsou tak důležité? Právě to a ještě daleko více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací neváhejte a jistě čtěte dál.

Hlavní poznávací znamení podzimu na zahradě

Jak už bylo v úvodu zmíněno, jedním z nejspíše největších poznávacích znamení podzimu je sklizeň. O té víme pravděpodobně i pokud zahradu vůbec nemáme. Přeci jen se totiž spousta z nás ráda účastní vinobraní a dalších festivalů, které se týkají právě sklizně. Právě proto je důležitým aspektem všechny plodiny posbírat a uchovat je tak, aby nepřišly nazmar. V tomto nám může pomoct například zavařování, zamrazování či sušení.

Mohlo by vás zajímat:  Opadaným listím můžeme ochránit zahradní rostliny před mrazem
high-angle-hand-holding-basket
Zdroj obrázku: Freepik

Dalším od podzimu neoddělitelným faktorem je ale jistě i opadávání listí. I to totiž může na zahradě napáchat pěknou neplechu. V menším množství se samozřejmě listí rozloží a může být naopak přínosné pro půdu jako hnojivo. V tom větším už ale tak pozitivní není. Nejenže tlející listí nepříjemně zapáchá a může nám i zničit povrch na zahradě jako je například zámecká dlažba zabarvením, ale ještě k tomu bude ovlivňovat proudění vzduchu v půdě a může tak dojít například k plesnivění.

Už na podzim přemýšlejte nad jarem

Ačkoli se to může zdát jako nesmysl, už na podzim byste měli mít naplánované, jak chcete, aby vaše zahrada vypadala na jaře. Právě na podzim je totiž ideální čas na výsadbu všeho možného. Můžete zasít například nový hezčí trávník a nebo zasadit dekorativní rostliny ve formě cibulek či sazenic víceletých rostlin. Když je navíc do půdy umístíte na začátku podzimu, stihnou vám krásně zakořenit a na jaře budou připraveny na to vyrůst.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/fall-garden-guide-for-beginners.htm
Přidat na Seznam.cz