Palo santo uklidní mysl, jeho vůně působí proti stresu. V létě odežene obtížný hmyz

Palo santo uklidní mysl, jeho vůně působí proti stresu. V létě odežene obtížný hmyz

Ze špalíčku stoupá příjemná a uklidňující vůně, která působí blahodárně na organismus a zbavuje nahromaděného stresu. Vykuřovadla se používají už tisíce let. Kombinace dřeva, pryskyřice a oleje ze svatého dřeva nebo posvátného stromu je ideální. Palo santo mnozí považují za kouzelné dřevo, byť neexistují žádné vědecké studie, má velmi příznivé účinky na zdraví, zejména na duševní rozpoložení. Proč ještě vyzkoušet tradiční přírodní medicínu v podobě palo santo?

Strom z jihoamerických tropů

Březule je rod tropických stromů a keřů, v jejichž kůře a listech se nacházejí terpenoidní výměšky, které se používají v lidové medicíně. Z rodu těchto stromů pochází i takzvaný druh palo santo (Bursera graveolens), který se vyskytuje v tropických oblastech Jižní Ameriky a je známý svou intenzivní vonnou pryskyřicí. Španělský název znamená v překladu posvátné dřevo. Špalíčky nebo tyčinky z tohoto stromu se používají pro odstranění negativní energie z místnosti, ale také pro zdraví. Pro tyto účely se dováží též esenciální olej.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí sauna nabídne tu nejlepší relaxaci v pohodlí domova a zklidní tělo i mysl
Zdroj obrázku: Freepik

Vůně známá z hodin jógy

Uvolnění mysli a cvičení, které jsou základem jógy, jdou ruku v ruce s exotickou vůní palo santo. Používá se při hodinách jako kadidlo a pro zvýšení účinků aromaterapie. Podle zkušeností domorodců má palo santo uklidňující a analgetické účinky, hodí se jako podpůrná léčba aromaterapií pro pacienty s bolestmi hlavy a krku nebo artritidou. Palo santo totiž obsahuje limonen i monoterpen, což jsou velmi účinné antioxidanty s protizánětlivými účinky.

Při stresu a pro relaxaci

Aromaterapie se doporučuje při velkém stresovém vypětí, chronickém stresu nebo při dlouhotrvající zatuhlosti šíjových a krčních svalů. Palo santo je pro tyto účely ideální, protože očisťuje mysl a působí antistresově. Od jara do podzimu navíc intenzivní vůně pomáhá s odpuzením komárů, much a mravenců, proto se mohou dřevěné špalíčky nebo piliny pálit též v podvečerních a večerních hodinách během léta při sezení na terase. Palo santo se prodává ve specializovaných obchodech a dováží se z certifikovaných farem z Peru a Ekvádoru.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/palo-santo-benefits
Přidat na Seznam.cz