Bathtub 1078929 1920

Odstraňte z koupelny všechno, co tam nepatří, a dejte prostor čistotě a lesku

V koupelně se drží nečistoty nejlépe. Říká se o ní, že se jedná o nejšpinavější místnost v domě. Možná tomu dáme také za pravdu. Přece jen zde odkládáme špinavé prádlo, myjeme si ruce, vykonáváme potřeby. Jednoznačně je třeba se o koupelnu starat a udržovat ji čistou. Abychom vám práci s čištěním usnadnili, připravili jsme několik nápadů a rad. 

Pryč s plísní

Nejlepším řešením je preventivní opatření. Proto koupelnu větrejte tak dlouho, jak jen to půjde. Především poté, co se vykoupete. Otevřete dveře a okno, zapněte topení nebo ventilátor. Pokud v koupelně věšíte prádlo, jistě se vám tu drží spoustu vlhkosti, proto větrejte alespoň dvakrát denně. Doporučujeme do rohů koupelny, klidně i za skříňku, umístit mísu s dřevěnými briketami, které dokonale absorbují vlhkost. 

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní údržba vodovodního systému předejde problémům způsobeným mrazem
Zdroj obrázku: Pixabay

Ochrana před vodou

Skvrny od vody na kachličkách jsou úmorné a nevzhledné, abyste tomuto výskytu zabránili, použijte vosk na auto. Vosk vytvoří film a kapičky se zde nebudou zadržovat. A pokud máte dřevěný nábytek v koupelně, měl by být také chráněn, protože rád plesniví. K tomuto kroku vám dokonale poslouží lněný olej. Naneste ho papírovou utěrkou – do každého záhybu i koutku.   

Lesklou terakotu lze také vyčistit

I tento obklad lze vyčistit. Smíchejte mýdlo a trochu octa a směs zalijte co nejteplejší vodou. Poté přidejte do vody leštidlo do myčky a kachle budou krásně lesklé. K mytí použijte nejlépe froté hadřík, který před použitím řádně vyždímejte. 

Mohlo by vás zajímat:  Skořice se vypořádá s mravenci v domě i slimáky na zahradě
Zdroj obrázku: Pixabay

Pryč s rybenkami

Ošklivý hmyz, který miluje vlhko. Smíchejte borax s práškovým cukrem v poměru 1 : 1 a posypte podlahu podél lišt či zdí. V těchto místech procházejí rybenky nejčastěji. Abyste takovému hmyzu zabránili v návratu, umístěte do každého rohu plátěný pytlík se šalvějí. 

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/quick-tips/quick-bathroom-cleaning-supplies-and-tips/
Přidat na Seznam.cz