Nedovolte, aby se z vašeho balkonu stal holubník. Vyžeňte nevítané opeřence jednou provždy

Ačkoliv se holubi obvykle bojí přímého kontaktu s člověkem, rádi se zabydlí v jeho prostorech. Nejlákavější jsou pro holuby málo používané balkony, jejichž prostor znečišťují svými výkaly. Zároveň mohou na takových místech zvýšit riziko alergie a výskyt onemocnění. Jak se efektivně zbavit holubů, kteří se zabydleli na vašem balkoně?

Prevence

Prevence je nejúčinnější, takže nenechávejte na balkoně zbytky jídla nebo šálků s nápoji. Holubi budou považovat dostupnost jídla a tekutin za výzvu k časté návštěvě, proto se budou vracet. V rámci prevence také navštěvujte a udržujte i nepoužívaný balkon. Opuštěné a neudržované balkony jsou pro tyto opeřence jasným cílem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odpuzovače

Na trhu jsou dnes běžně k dostání zvukové odpuzovače, které jsou velmi účinné. Avšak jejich použití na balkoně paneláku nebude pro okolí nijak příjemné, jelikož tyto odpuzovače jsou dost hlasité. V tomto případě pomohou ochranné sítě, namontované po šířce celého balkonu. Tato metoda je jedním z nejefektivnějších řešení, leckdy tím jediným, které zabere. Častými vizuálními odpuzovači jsou barevné či lesklé pásky, větrníky, zavěšená CD, plastoví či kreslení havrani.  

Mohlo by vás zajímat:  Byt či dům je pro hlodavce lákavým zdrojem potravy, zbavte se jich natrvalo

Pozor na hnízda

Odstranění prázdných hnízd není problém, avšak vždy se prvně ujistěte, že se v nich nenachází vajíčka či vylíhnutá kuřata. Hnízdo následně zničte, je to zdroj parazitů nebezpečných pro lidské zdraví. 

Úklid po holubech

Zdi zbavte zbytků hnízda, peří a trusu. Celý balkon pečlivě vysajte a vytřete vodou s příměsí dezinfekčního prostředku, následně jej vystříkejte sprejem proti klíšťatům. Při úklidu nezapomeňte použít rukavice a vysypat vysavač.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zdravotní riziko

Hnízda jsou líhní hmyzu a roztočů, jako jsou štěnice či svrab. Po holubech mohou také na balkoně zůstat klíšťata, která budou hledat nového hostitele, u kterého mohou způsobit lymskou boreliózu, encefalitidu či svědění pokožky. 

Zdroj: https://pestkilled.com/how-to-get-rid-of-pigeons/
Přidat na Seznam.cz