Pigeon 918848 1920 (1)

Nedovolte, aby se z vašeho balkonu stal holubník. Vyžeňte nevítané opeřence jednou provždy

Ačkoliv se holubi obvykle bojí přímého kontaktu s člověkem, rádi se zabydlí v jeho prostorech. Nejlákavější jsou pro holuby málo používané balkony, jejichž prostor znečišťují svými výkaly. Zároveň mohou na takových místech zvýšit riziko alergie a výskyt onemocnění. Jak se efektivně zbavit holubů, kteří se zabydleli na vašem balkoně?

Prevence

Prevence je nejúčinnější, takže nenechávejte na balkoně zbytky jídla nebo šálků s nápoji. Holubi budou považovat dostupnost jídla a tekutin za výzvu k časté návštěvě, proto se budou vracet. V rámci prevence také navštěvujte a udržujte i nepoužívaný balkon. Opuštěné a neudržované balkony jsou pro tyto opeřence jasným cílem.

Mohlo by vás zajímat:  Čtyři způsoby, jak zbavit růže mšic
Zdroj obrázku: Pixabay

Odpuzovače

Na trhu jsou dnes běžně k dostání zvukové odpuzovače, které jsou velmi účinné. Avšak jejich použití na balkoně paneláku nebude pro okolí nijak příjemné, jelikož tyto odpuzovače jsou dost hlasité. V tomto případě pomohou ochranné sítě, namontované po šířce celého balkonu. Tato metoda je jedním z nejefektivnějších řešení, leckdy tím jediným, které zabere. Častými vizuálními odpuzovači jsou barevné či lesklé pásky, větrníky, zavěšená CD, plastoví či kreslení havrani.  

Pozor na hnízda

Odstranění prázdných hnízd není problém, avšak vždy se prvně ujistěte, že se v nich nenachází vajíčka či vylíhnutá kuřata. Hnízdo následně zničte, je to zdroj parazitů nebezpečných pro lidské zdraví. 

Mohlo by vás zajímat:  Proti mšicím v zahradě účinkuje efektivně kopřivový postřik

Úklid po holubech

Zdi zbavte zbytků hnízda, peří a trusu. Celý balkon pečlivě vysajte a vytřete vodou s příměsí dezinfekčního prostředku, následně jej vystříkejte sprejem proti klíšťatům. Při úklidu nezapomeňte použít rukavice a vysypat vysavač.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zdravotní riziko

Hnízda jsou líhní hmyzu a roztočů, jako jsou štěnice či svrab. Po holubech mohou také na balkoně zůstat klíšťata, která budou hledat nového hostitele, u kterého mohou způsobit lymskou boreliózu, encefalitidu či svědění pokožky. 

Zdroj: https://pestkilled.com/how-to-get-rid-of-pigeons/
Přidat na Seznam.cz