Ani alergici se nemusí vzdát života s mazlíčkem. Některá zvířata svého majitele nikterak neohrozí

Ani alergici se nemusí vzdát života s mazlíčkem. Některá zvířata svého majitele nikterak neohrozí

Mít doma mazlíčka je dnes běžnou věcí. Lidé si pořizují pejsky, kočky nebo morčata a do této skupiny milovníků se řadí většina z nás. Jestli ale trpíte alergiemi, může to být velký problém. Existují zvířata, která si domů můžete pořídit, aniž byste kýchali, kašlali nebo měli rýmu.

Některé alergie mohou být velmi silné, proto koupi zvířete dobře zvažte

Alergie na zvířata vás nebude trápit pár měsíců v roce, ale po celý rok. Můžete si ale pořídit společníka, se kterým budete moct trávit volný čas a nebude vás dráždit jeho srst nebo sliny. Která zvířata to jsou? Prvním je sphynx. Je to plemeno kočky, které nemá srst. Hodí se tak pro alergiky na srst, ale nikoli na sliny. I tady je ale nutné vyzkoušet, jestli v její nepřítomnosti nepřijde alergická reakce.

Mohlo by vás zajímat:  Malé kuličky hrášku je škoda nemít v jídelníčku. Jejich přínos pro zdraví je obrovský

Dalším zvířetem je želva. Je to nenáročný mazlíček, kterého můžete vypustit kdekoliv po domě. Jsou těmi nejlepšími společníky pro alergiky, potřebují jen dostatečný prostor, světlo a teplo. Nemají žádnou srst a nemusí se s nimi řešit poškrábaný koberec nebo chlupy všude, kam se podíváte.

Zdroj obrázku: Freepik

I mezi psy se najdou plemena, která se hodí k alergikům

Pudl patří mezi plemena, která stojí za to vyzkoušet, pokud jste alergičtí, ale domácího mazlíčka si přesto chcete dopřát. Srst jim totiž vypadává jen velmi zřídka, je ale potřeba s ním trávit více času, abyste získali jistotu, že v jeho přítomnosti nebudete kýchat ani smrkat. Chameleon je úžasné zvíře, které nevyžaduje velkou péči a zároveň je to skvělý společník. Můžete si ho vycvičit podle sebe, jsou to velmi inteligentní zvířata.

Mohlo by vás zajímat:  Asparágus se pěstuje lehce, je krásnou zelenou dekorací i zpestřením jídelníčku

Neméně náročné jsou rybičky, u nich je ale nutné pravidelně měnit vodu a dopřát jim dostatečně velké akvárium. Jestli jste alergik a chcete rybky nakrmit, přenechte to radši někomu jinému. Největším problémem může být právě krmení pro ryby. Pokud se budete o svého mazlíčka starat, budete se s ním těšit dlouhé roky.

Zdroj: https://ontariospca.ca/blog/have-allergies-pets-for-allergy-sufferers/
Přidat na Seznam.cz