Množství chlupů v domácnosti sníží pravidelná péče o mazlíčkovu srst

Množství chlupů v domácnosti sníží pravidelná péče o mazlíčkovu srst

Domácí mazlíčci přináší spoustu radosti, ale samozřejmě také pár starostí. Kromě pravidelných návštěv veterináře, krmení nebo venčení je častým nešvarem právě pouštění chlupů. Tento proces je samozřejmě pro zvíře naprosto přirozený a očekávatelný. Ale také existují způsoby, jak ho zmírnit. A právě na ty se soustředí tento článek.

Prevence jako klíč k úspěchu

Pokud chcete mít starosti s vypadávající srstí co nejmenší, je nejlepší začít přímo u zdroje – v tomto případě u vašeho chlupatého kamaráda. Je normální, že každé zvíře či každá rasa například psa mají intervaly pouštění chlupů jiné. Některým se srst obnovuje konstantně po celý rok a jiní mají svoje období změny kožichu například na podzim nebo na jaře. V každém případě je ale důležité si tato fakta zjistit a dodržovat požadovanou péči o srst. Předejdete tak spoustě problémů a návštěvám veterináře.

Mohlo by vás zajímat:  Kupované prostředky do myčky jsou plné chemie. Známá influencerka radí přírodní alternativu

Jako vcelku univerzální nástroj se dá ale použít kartáč na vyčesávání. Tím není myšleno klasický lidský hřeben, ale furminátor, který zajistí vyčesávání chlupů až z těch nejhlubších vrstev kožichu. Když budete mazlíčka pravidelně vyčesávat, pelichání pak nebude tak vydatné a nebudete se muset zabývat velkým množstvím chlupů. Stejně blahodárně na obnovu kožichu působí i koupání.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se chlupů zbavit

I když se budete snažit preventivní opatření implementovat, nějakému množství chlupů na gauči nebo v posteli se asi i tak nevyhnete. Zrovna podobné povrchy s tkaninou můžou být na úklid náročnější. I k těm ale existuje několik rad.

Mohlo by vás zajímat:  Počítač používáme denně, málokdo ale věnuje čas jeho údržbě. Správné vyčištění mu prodlouží život

Co by nemělo chybět nikomu, je váleček, který je k čištění látek určený. Je poměrně efektní a dá se sehnat v každých domácích potřebách.

Další radou podobnou válečku je izolepa. Tento případ je ale spíš pro nouzové situace a nehodí se pro běžné použití, jelikož izolepy vypotřebujete příliš mnoho a ještě tato metoda v některých případech ani nemusí fungovat.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-remove-pet-hair-everywhere-from-furniture-floors-and-more-199660
Přidat na Seznam.cz