Camping 4086895 1920[1]

Lidé mění luxusní byty a domy za pojízdné domovy, které sice nenabízí pohodlí, ale mají jiné benefity

Bydlení je jednou ze základních lidských potřeb. Většina lidí sní buď o velkém domě, nebo o prostorném bytu. S moderní architekturou a luxusním vzhledem. Ne každý si ale něco takového může dovolit, a hlavně, ne každý něco podobného chce. Jsou tu i lidé, kteří komfort klasické nemovitosti vymění za dodávku. Mnoho lidí to nechápe, ale pro fanoušky životního stylu, který se dá označit jako vanlife, jde o něco, co nechtějí měnit. Proč vlastně?

Život v dodávce má své klady

Vanlife se stává trendem po celém světě a komunita těchto lidí se neustále rozrůstá. Ze začátku to bylo pár nadšenců, kteří si svou dodávku přestavili sami, ale postupem času se to rozšířilo po celém světě. Dnes existují i firmy, které celou přestavbu udělají za vás. A proč že je to tak populární?

  • cestujete velmi levně, protože zcela ušetříte za ubytování
  • oprostíte se od svého majetku, a začnete si víc užívat svobody
  • vymaníte se nudnému stereotypu, který vám stabilní domov přinášel
Mohlo by vás zajímat:  Zabezpečte svůj domov před zloději

Představuje to samozřejmě obrovský krok, protože to znamená, že budete muset pravděpodobně odejít z práce a najít si takovou, kterou budete moct vykonávat online. Také opouštíte své přátele a rodinu. Začátek může být těžký, ale když si na trochu nepohodlí časem zvyknete, stojí to rozhodně za to.

Zdroj obrázku: Pixabay

A v případě, že se nechcete úplně stěhovat…

Je tu samozřejmě druhá varianta. Pokud se nechcete stěhovat, můžete vaši nově vylepšenou dodávku používat jenom k cestování. Ušetříte za zbytečně drahé ubytování a bude se vám mnohem pohodlněji přemisťovat. Samozřejmě si to člověk nesmí úplně idealizovat, nesmíte si myslet, že s ní budete moct zaparkovat kdekoliv, a poté si užívat samoty a nádherných panoramat. Stále jste omezováni různými zákony a příkazy. Ale to je jen malá drobnost, která by vás neměla nijak zatěžovat. A v případě, že si stále nejste úplně jistí, že je koupě dodávky dobrý nápad, na internetu je mnoho blogů ze života v dodávce, které vám pomohou. Bylo i vydáno pár knih, takže jestli o to máte opravdu zájem, lze si přečíst o zkušenostech ostatních.

Zdroj: https://projectvanlife.com/what-is-van-life/
Přidat na Seznam.cz