Groom Ties Laces His Shoes Sitting Sofa

Lak na vlasy dodá botám ochranu a lesk a udrží tkaničky zavázané

Používá se na vlasový styling, ale má i další možnosti využití, o kterých většina lidí nemá ponětí. Řeč je o laku na vlasy, který dokáže zafixovat vytvořený účes a ochránit jej před nepříznivými povětrnostními vlivy, například větrem. Jednu lahvičku laku na vlasy se hodí mít po ruce rovněž v chodbě, kde se nazouvají boty před odchodem ven. Poradí si totiž s ochranou bot a pomůže s tkaničkami. Jak se lak na vlasy může využívat?

Lak na vlasy jako všestranný pomocník

Funguje na vlasy, ale rozhodně nezklame ani na botách. Zejména v jarním nebo podzimním deštivém období je užitečným pomocníkem. Použitím laku na vlasy se ochrání materiál obuvi před vodními kapkami, protože funguje jako impregnace. A nejen to, v zimě ochrání boty před zažíráním soli a dalších chemických prostředků používaných při odklízení sněhu. Nastříkat lakem na vlasy boty zvenku se vyplatí, vhodné je nastříkat tento přípravek i dovnitř, protože tímto způsobem se ochrání ponožky před obarvením.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší zbraní proti zápachu v lednici je čistota. Skvěle zaboduje i ovoce či koření
Zdroj obrázku: Freepik

Pro krásný lesk

Lakýrky nebo lodičky připravené, ale krém na boty došel? Také v tuto chvíli je lak na vlasy první pomocí, která rozhodně nezklame. Stačí před rodinnou událostí nebo pracovní schůzkou boty zlehka postříkat. Tímto způsobem se dodá lesk koženým botám, ale lak na vlasy se může použít též na semišové nebo textilní boty. A jak zamezit klouzání kožené nebo gumové podrážky? I zde pomůže, stačí lakem postříkat podrážku a pád vlivem uklouznutí už hrozit nebude.

Mohlo by vás zajímat:  Čistič oken nahradí prostředek na podlahu nebo nádobí. Jeho složení není agresivní

Rozvazování tkaniček? Už nehrozí!

Tkaničky se rozvazují nehledě na dvojitý uzel? Opětovně přichází na scénu obyčejný lak na vlasy. Tkaničky se zavážou jako obvykle a poté se přestříkají lakem na vlasy, který zvýší přilnavost a zamezí klouzání. Tento trik funguje na tkaničky i na zipy nebo suché zipy. Při aplikaci je jen nutné dbát dostatečného odstupu, aby se aerosol nedostal do očí a na obličej.

Zdroj: https://signaturefillingcompany.com/18-life-changing-hairspray-hacks/
Přidat na Seznam.cz