Kočky shazují předměty ze zábavy i pro vlastní zkoumání

Byt bez kočky je pouze byt. S tímto příslovím bude jistě souhlasit každý milovník těchto čtyřnohých společníků. Chování kočky nás může mnohdy rozesmát, ale je to velmi překvapující, protože v některých situacích je obtížné držet krok s rozhodnutími našeho domácího mazlíčka. Jedním z nejběžnějších kočičích neřestí je shazování věcí z výšky. Prohlédněte si několik nejčastějších důvodů.

Kočičí zvědavost

Kočky jsou jedním z nejvíce zvědavých domácích zvířat. Na základě toho, co vidí a čeho fyzicky se dotýkají, mohou vyvodit závěry a zacházet s každým objektem jako s lekcí. Kočka shazuje předměty, protože má potřebu uspokojit svou zvědavost. Zajímá se o to, jak se bude daná věc chovat po pádu na podlahu, jaký zvuk vydá, jestli se odrazí nebo se možná rozpadne na malé kousky.

V souvislosti s výše uvedenými „testy“ jsou to mimořádně důležité zkušenosti pro kočky, které nemají nic společného se zlomyslností. Kočky milují zábavu a ta jim zase poskytuje správnou dávku pohybu, pomáhá zmírňovat stres a zlepšuje funkci mozku. Pokud majitel nevěnuje čas zábavě pro svého domácího mazlíčka, najde si ji kočka sama.

Mohlo by vás zajímat:  Víc než bylinka do polévky: libeček překvapí svými účinky, zažene nachlazení i bolesti kloubů
Zdroj obrázku: Freepik

Lovecký instinkt

Odhození předmětů je pro kočku skvělou zábavou a způsob, jak zabít nudu. Navíc kočky potřebují pozornost svého majitele, proto je toto chování způsob, jak upoutat jeho pozornost. Kočky, dokonce i domácí, mají svoji vlastní povahu a dravé instinkty, kterým musí nějak uniknout. Jeden způsob, jak si udobřit kočku, je ve formě lovu. Zkuste jí vymyslet zábavný způsob chytání potravy.

Jak jsme již zmínili, shození předmětů není způsobeno zlomyslností kočky, ale je dáno jejími potřebami a povahou, a proto bychom během takové události neměli na kočku křičet. Položte cenné věci na místo, kam kočka nemá přístup, a dejte domácímu mazlíčkovi různé druhy hraček. Takové věci jsou skvělé pro stimulaci kočky z mentální a fyzické stránky, což znamená, že kočky nebudou hledat další atrakce ve formě padajících předmětů.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/7839388/why-do-cats-knock-things-over
Přidat na Seznam.cz