adorable-kitty-eating-her-owner

Kočky potřebují krmení na takovém místě, kde nebudou ve stresu

Domácí mazlíčci dělají radost mnoha lidem. O Češích je známo, že jsou to velcí milovníci zvířat. V jejich domácnostech najdete společně s lidmi žít psy, kočky, hlodavce, ptáky, želvy i akvarijní rybičky. Kdybychom měli vybrat, které zvíře vítězí v oblíbenosti, bude to určitě kočka. Ta může žít doma i venku. Jak byste ji měli správně krmit?

Kočka z útulku

Spousta lidí si svou kočku pořídí v útulku pro opuštěná zvířata. Zde se obvykle nachází řada koček, které nemají vlastní domov. Je pěkné jim ho poskytnout. Kočka je milý tvor, který umí dělat společnost. Člověk se pak nemusí cítit tolik sám. Proto je kočka i vhodným kamarádem pro osaměle žijící seniory. Ale hodí se samozřejmě i do rodiny s dětmi. Hodně lidí, když si pořídí jednu kočku, si jde koupit ještě další. A to jen proto, aby jejich kočka nebyla doma tak sama, když oni chodí do práce a do školy.

Mohlo by vás zajímat:  Ani alergici se nemusí vzdát života s mazlíčkem. Některá zvířata svého majitele nikterak neohrozí
Zdroj obrázku: Freepik

Mají kočky rády společnost?

Každému zvířeti udělá radost přítomnost tvora jeho druhu. U kočky to způsobí, že je klidnější, méně agresivní, protože se lépe cítí, když má k sobě kočičí kamarádku nebo kamaráda. Pro člověka to už není o tolik více práce, když vlastní dvě kočky. Je třeba ale dodržovat určité pravidlo při jejich krmení, aby kočky nebyly ve stresu. Ten je totiž zdraví škodlivý a přispívá k psychické nepohodě zvířat.

Jak krmit dvě kočky

Kočka je lovec a chodí lovit sama. To je poměrně důležitý fakt, který by měl vzít člověk v potaz. Při krmení dvou koček totiž dělá zásadní chybu. Misky dává kočkám vedle sebe. Ale v přírodě to tak nechodí. Kočka loví sama a sama také žere úlovek. Proto je vhodné dát misky se žrádlem kočkám do různých místností, případně do různých koutů jedné místnosti. Tím eliminujete to, aby se při krmení špatně cítily. Kočky si tak užijí jídlo o samotě, což přispěje k jejich duševní vyrovnanosti.

Zdroj: https://meowminimart.com/blogs/food-nutrition/why-cats-like-to-eat-alone
Přidat na Seznam.cz