Select Focus Table With Glasses Pine Cone Wreath Other Christmas Decoratiion

Ke štědrovečerní tabuli patří slavnostně prostřený stůl

Blíží se vánoční svátky, a s nimi přichází čas rodinných setkání a společného stolování. Jak udělat z vánoční tabule nezapomenutelný zážitek? Přinášíme vám inspiraci a tipy na dekorace, které vaše vánoční stolování povýší na nezapomenutelnou událost.

Stylové ubrusy a prostírání

Základem každé krásné tabule jsou kvalitní ubrusy a prostírání. Vyberte barvy a vzory podle vaší vánoční dekorace – tradiční zelenočervená nebo moderní bílozlatá. Díky několika vyšíváním či korálkům na ubruse dosáhnete sofistikovaného vzhledu.

Vánoční středový prvek

Středový prvek na stole přitahuje pozornost a dodává atmosféru. Vytvořte elegantní vánoční střed s vánočními květinami, svíčkami a ozdobami. Umístěte střed do nízké nádoby nebo na dekorativní podnos, aby neomezil komunikaci přes stůl.

Mohlo by vás zajímat:  I malé doplňky interiér zútulní a dodají pocit pohody
Woman Decorates Festive Table Christmas
Zdroj obrázku: Freepik

Personalizované místenky

Vytvořte pro hosty personalizované místenky s jejich jmény. Můžete využít ozdobné vánoční přání nebo malé ozdobné stromečky s nálepky. Tento detail nejenže dodá eleganci, ale také ukáže, že jste si pro každého hosta udělali extra námahu.

Osvětlení a svíčky

Vytvořte intimní atmosféru pomocí svíček a vánočního osvětlení. Malé LED svíčky umístěné do ozdobných skleněných dóz nebo svícnů vytvoří příjemné světelné akcenty. Nepřehánějte s velkým množstvím svíček, ale sázíte na subtilní osvětlení.

Dekorace na talířích a skleničky na stůl

Doplňte každý talíř dekorací – může to být ozdobný talířek pod talířem, na němž spočine hlavní chod, nebo prostě jen vkusně složené ubrousky. Ozdobte také skleničky na stůl květinami, střapci nebo drobnými vánočními ozdobami pro dokonalý vzhled.

Mohlo by vás zajímat:  Čas se dá využít i příjemněji než stát hodiny u plotny. Šikovné triky vaření urychlí

S těmito tipy na vánoční stolování se váš sváteční stůl stane nejen místem, kde se podává dobré jídlo, ale i centrem rodinného společenství a krásné vánoční atmosféry. Nechte svou kreativitu volně plynout a připravte pro své blízké nezapomenutelný vánoční zážitek.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-style-christmas-table
Přidat na Seznam.cz