Luxury Modern Room With Elegant Decoration Lighting Generated By Ai

Dobře vybrané osvětlení dodá interiéru příjemnou atmosféru

Jak se dny zkracují a teploty klesají, je v atmosféře chladných podzimních večerů něco nepopiratelně magického. Ať už jste zachumlaní u dobré knihy, vychutnáváte si šálek teplého čaje nebo se jen díváte na padající listí za oknem, správné osvětlení může umocnit útulnou atmosféru a vytvořit uklidňující a příjemný prostor.

Teplé vs. studené světlo

Pokud jde o vytvoření útulné atmosféry během podzimních večerů, je rozhodující teplota barev vašeho osvětlení. Teplé bílé světlo s barevnou teplotou kolem 2700-3000K napodobuje jemnou, lákavou záři světla svíček a teplo praskajícího ohně. Je ideální pro vytvoření pohodlného a relaxačního prostředí. Na druhou stranu studené bílé světlo (5 000 K nebo vyšší) bývá drsnější a vhodnější pro osvětlení úkolů, než aby vytvořilo útulnou atmosféru.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje střevíčníky ozdobí parapety krásným květem a pěstovat je zvládne každý

Svíčky a lucerny

Svíčky jsou nadčasovou volbou, jak vašim podzimním večerům dodat kouzlo. Vyberte si vonné svíčky s podzimními vůněmi, jako je skořice, jablko nebo dýňové koření, abyste vytvořili pohlcující zážitek pro všechny vaše smysly. Umístěte je do dekorativních luceren nebo svícnů, abyste předešli nehodám a dodali vašemu prostoru stylový prvek.

still-life-country-with-lantern-wicker-basket-boho-chic-style-decorations
Zdroj obrázku: Freepik

Řetězová světla

Řetězová světla jsou všestrannou a okouzlující možností pro osvětlení vašich podzimních večerů. Přehoďte je přes verandu, balkon nebo vnitřní obytné prostory, aby je naplnily teplou a rozmarnou září. Můžete si vybrat tradiční žárovky pro klasický vzhled nebo energeticky úsporná LED řetězová světla s delší životností a šetrností k životnímu prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od inkoustu i rez v myčce jsou rázem pryč díky jedinému prostředku

Krb

Pokud máte to štěstí, že máte krb, udělejte z něj středobod svých podzimních večerů. Blikající plameny poskytují nejen teplo, ale také fascinující záři, kterou je těžké napodobit elektrickým osvětlením. Uspořádejte útulné posezení kolem krbu, abyste maximalizovali jeho uklidňující účinek.

Chytré osvětlení

Pro ty, kteří milují technologie, zvažte možnosti chytrého osvětlení. Chytré žárovky můžete naprogramovat tak, aby měnily teploty barev a úrovně jasu tak, aby odpovídaly denní době a vaší náladě. Hlasově ovládané systémy jako Amazon Alexa nebo Google Home usnadňují nastavení osvětlení, aniž byste opustili své pohodlné místo.

Zdroj: https://www.madaboutthehouse.com/how-to-get-the-lighting-right-for-autumn/
Přidat na Seznam.cz