Bublinková fólie sníží stres a pomůže udržet potraviny teplé

Bublinková fólie sníží stres a pomůže udržet potraviny teplé

Bublinková fólie se dá využít různě. Někdo ji rád používá pro balení křehkých věcí. Jiný bublinky praská a má ji jako účinnou antistresovou zábavu. Dá se však využít i jinak. Hodit se vám bude v lednici, na cestách i v botníku.

Pravé využití bublinkové fólie

Bublinková fólie je vyráběna pro ochranu předmětů při přepravě. Vzduch obsažený v bublinách má skvělé vlastnosti. Tlumí nárazy, chrání předměty před poškrábáním, promáčklinami a dalším mechanickým poškozením.

Pravdou je, že bublinková fólie má i další využití. Použít se dá jako účinná antistresová pomůcka pro děti i dospělé. Propichování nebo praskání plastových bublinek naplněných vzduchem je opravdovou zábavou pro malé i velké.

Mohlo by vás zajímat:  Nachystejte domov na extrémní teploty a nevpusťte dovnitř nesnesitelné horko

Navíc je to materiál, který se dá využít pro umělecká díla. Sochaři ji používají pro výrobu prostorových soch, děti ji používají pro výrobu barevných razítek. Prostor mezi bublinami lze polít barvou. Děti se po ní projdou a obarvenými chodidly si vytvoří zajímavá umělecká díla.

Zdroj obrázku: Freepik

Zahřeje při nízkých teplotách

Věděli jste, že bublinková fólie chrání před ztrátou teploty? Vyplatí se do ní balit nádoby s teplými pokrmy. A můžete ji použít také opačně. Použitím bublinkové fólie udržíte nízkou teplotu jídel po delší dobu. Zahrádkáři nedají na bublinkovou fólii dopustit ve chvíli, kdy hrozí keřům a stromům poškození vlivem mrazů. Také se dá použít jako ochrana kolen při zahradničení nebo renovaci.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborovou vodou se lze snadno zbavit plevelu v zahradě

Bublinková fólie chrání kosmetiku

Cestujete? Pak se vám vyplatí mít po ruce alespoň malý kousek bublinkové fólie. Hodit se vám bude především v kosmetické taštičce. Můžete s ní chránit víčka kosmetiky od balzámů a šamponů, které se často rozbíjí. Srolovanou fólii dejte do bot. Boty si zachovají svůj původní tvar i zabalené v přeplněné tašce.

Překvapivý trik v lednici

Bublinkovou fólii můžete použít také v lednici k ochraně potravin, především ovoce a zeleniny. Spodní zásuvku vypodložte fólií. Tak zabráníte nárazům a pohybům ovoce a zeleniny, které jsou choulostivé a mohou se začít brzy kazit.

Zdroj: https://www.rd.com/list/bubble-wrap-uses/
Přidat na Seznam.cz