Bramborová mouka nahradí kosmetiku i speciální čisticí prostředky

Bramborová mouka nahradí kosmetiku i speciální čisticí prostředky

Už jste jistě někdy slyšeli o tomto zázraku, který se většinou používá v kuchyni při vaření. Ti, co se zajímají o vaření, jistě dobře znají produkty z této mouky i její výhody pro naše zdraví. Ovšem můžeme její vlastnosti využít i jinak.

Dejte sbohem suchým vlasům

Suché vlasy se mohou projevit hned z několika důvodů. Zlepšit jejich stav můžete drahými přípravky, které vlasy mohou poškodit zase jiným způsobem. Bramborová mouka je surovinou, kterou by si měly pořídit všechny domácnosti – a nejen kvůli vynikajícím bramborovým knedlíkům.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy záclony vyrovná a udrží déle krásné

Máte suché vlasy? Roztřepené konečky? Pak vyzkoušejte následující. Nejprve si připravte mouku a přimíchejte do ní kondicionér v poměru 2 : 1. Dávka je jen orientační, každý potřebujeme jiný poměr, takže na to pamatujte. Na druhou stranu to nijak nepřehánějte. Směs aplikujte na vlasy a vmasírujte, po pár minutách (cca 25 minut) vlasy umyjte.

Zdroj obrázku: Freepik

Úklid bez chemických přípravků

Dali jste se do boje proti ničení naší nádherné planety Země? To je od vás moc hezké. Abyste v tom mohli pokračovat, je důležité se snažit využít veškeré potraviny, které si můžete vypěstovat i sami. A když už jsme u těch brambor, můžete z nich využít slupky, vodu, samotné brambory. A bramborová mouka vám hodně pomůže!

Mohlo by vás zajímat:  Ideálním doplňkem do ložnice je myrta. Čistí vzduch a vytvarovat lze do krásné formy

Díky ní se dokážeme zbavit mastnoty na nábytku, vydezinfikujeme povrchy, a dokonce je vyleštíme. Toho všeho dosáhneme díky jediné surovině. Kromě toho dokáže vydezinfikovat zdi před malováním, při rekonstrukci vyčistí koberce. A při jarním a vánočním úklidu pomůže s hygienou hraček dětí. Jak příhodné, že? Jedna malinkatá rada na závěr. V případě, že máte rádi domov alespoň trochu navoněný, kápněte na koberec či pohovku trošičku esenciálního oleje. Ale jen kapku!

Zdroj: https://www.idahopacific.com/potato-flour
Přidat na Seznam.cz