Boty stále jako nové: správná péče obnoví jejich zašlou krásu. Nejlepší prostředek si snadno vyrobíte

Boty stále jako nové: správná péče obnoví jejich zašlou krásu. Nejlepší prostředek si snadno vyrobíte

Obuv se pravidelným nošením pochopitelně ušpiní a po nějaké době vypadá docela zašle. Dobrou zprávou je, že své boty můžete poměrně snadno vyčistit a dodat jim jejich původní vzhled. Uvidíte, že je budete nosit mnohem raději, protože budou vypadat jednoduše nádherně. Navíc nebudete mít pocit, že si musíte pořídit nové boty, protože ty současné již nevypadají dobře. Často skutečně stačí, abyste jim dali trochu péče, a budou vypadat znovu jako nové.

Jednoduchý domácí způsob čištění

Na čištění bot budete samozřejmě potřebovat spolehlivý čisticí prostředek. Jeden takový si můžete vyrobit v pohodlí svého domova. Budete na něj potřebovat 10 lžic vody a 5 lžic lihu. Obě složky nalijte do lahvičky s atomizérem. Nebudete tomu věřit, ale tyto dvě složky vám budou stačit k tomu, abyste dokonale vyčistili i velmi špinavé boty. Jak roztok správně použít?

Mohlo by vás zajímat:  Trouba bude znovu zářivě čistá díky tabletě do myčky
Zdroj obrázku: Freepik

Způsob použití

Úžasné je, že tímto roztokem můžete ošetřit celou obuv. V první řadě roztokem nastříkejte vnitřek obuvi a nechte asi 10 minut působit. Následně do přípravku namočte houbu, kterou otřete podšívku a vnější část boty. Nakonec vše setřete suchým hadříkem. Pokud máte na obuvi odolnější skvrny nebo nečistoty, nechte roztok působit déle, ale dávejte si pozor, abyste si boty naopak nezničili, protože je roztok poměrně silný. Nezapomeňte prostředek vždy důkladně otřít.

Jak se zbavit nepříjemných pachů bez chemie?

Pokud je vaším hlavním zájmem odstranit nepříjemné pachy, využijte úžasných vlastností jedlé sody. Jednou sodu máte zaručeně neustále doma, a přitom ji můžete použít nejen při úklidu, ale i v případě vašich bot. Do každé boty dejte 2–3 lžíce prášku, nasaďte si gumové rukavice a opatrně jedlou sodu vetřete do povrchu. Nechte 10 hodin působit a poté jedlou sodu vyklepejte a vytřete dosucha a čista. Vyzkoušejte jednu (nebo obě) z těchto metod a uvidíte, že budete mít opět nádherně čistou, voňavou a lesklou obuv.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-your-shoes-4164257
Přidat na Seznam.cz