Cooking Oil Brown Jute Background

Zátka na lahvi s olejem usnadní jeho nalévání

V dnešní uspěchané době se často stává, že děláme věci bez rozmyslu. Někdy se však může stát, že vyhodíme něco, čeho bychom později mohli litovat. Mluvíme například o olejové zátce, která často končí v koši hned po otevření lahve. Málokdo ví, že se dá znovu použít.

Lze jej opakovaně použít

Olej najdete v každé kuchyni. Používá se ke smažení, ale také k přípravě salátových zálivek. Uzávěr lahve s olejem zabraňuje vylití kapaliny, například při poškození nebo náhodném vyšroubování uzávěru. Většina lidí si myslí, že po otevření lahve role plastového uzávěru končí, a proto ho vyhodí do koše.

Mohlo by vás zajímat:  Staré nylonové punčocháče nevyhazujte. Najdou ještě využití, které vás jistě překvapí

To je však velká chyba, protože toto víčko lze použít opakovaně. Díky tomu můžeme eliminovat problém s náhodným nalitím velkého množství oleje do připravovaného pokrmu. Stačí otočit uzávěrem a vrátit jej zpět do lahve. Otvor, kterým se olej vylévá, je tak mnohem menší. Tato metoda vám dává kontrolu nad dávkováním a umožňuje přesně odměřit potřebné množství oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché rady pro život

Domácí rady, které usnadňují život, jsou nyní velkým hitem. Na internetu snadno najdete triky, které vyřeší téměř každý problém. Tyto jednoduché patenty usnadňují úklid, zbavování se skvrn a nečistot a jsou užitečné i při zbavování se nežádoucích hostů, jako jsou mouchy, komáři nebo pavouci. Nelze popřít, že v mnoha případech jsou účinné a levné. Díky přístupu k internetu můžeme najít velké množství videí, která nám usnadní domácí péči.

Mohlo by vás zajímat:  Kukuřičný škrob leží zbytečně schovaný ve spíži. Spektrum jeho využití je opravdu bohaté

Obvykle se používají věci, které už pravděpodobně máte doma. Kromě toho existují triky a patenty, o kterých téměř nikdo neslyšel. Příkladem může být patent, který se týká plastového víčka na olej. Je přirozené, že po otevření lahve okamžitě skončí v koši. Má však skrytou funkci, kterou stojí za to využít.

Zdroj: https://metro.co.uk/2021/02/23/woman-shows-pull-tag-hack-to-stop-oil-pouring-out-of-the-bottle-too-fast-14134142/
Přidat na Seznam.cz