Close Up Oven With Golden Details

Zásuvka pod troubou udrží pokrmy teplé a nahřeje talíře

Nedílnou součástí každé kuchyně jsou elektrické spotřebiče, které pomáhají s přípravou jídla. Nesmí chybět sporák, případně varná deska, trouba, mikrovlnka, toustovač nebo rychlovarná konvice. Základem je ovšem právě sporák, nejčastěji elektrický, indukční nebo plynový. Trouba je v současné době obvykle elektrická, i když se ještě můžeme setkat i s plynovými variantami. Víte, na co slouží zásuvka ve spodní části sporáku?

Pro skladování pečicích plechů

Ve spodní části sporáku se zpravidla nachází šuplík. Do něho asi většina lidí dává nepoužívané pečicí plechy a pekáče, pro které je zde ideální místo. Zásuvka je prostorná, takže se do ní pohodlně vejdou a v kuchyni nikde nepřekáží. Je ale zajímavé, že výrobci původně mysleli, že se bude zásuvka využívat ke zcela něčemu jinému. Jistě vás překvapí její pravý účel.

Mohlo by vás zajímat:  „Tvému synovi budou skoro dva roky, kojit bys ho už neměla,“ dávala mi tchyně výchovné rady
Zdroj obrázku: Freepik

Vyhřívací zásuvka

Výrobci sporáků mají za to, že právě spodní část sporáku je vhodným prostorem pro uložení teplého jídla v kastrolech a hrncích, které zde hned tak nevychladne. I proto se jí říká vyhřívací zásuvka. Je navržena tak, aby uchovávala teplotu jídla mezi 40 až 70 °C. Přiznejme si však, kdo to takto opravdu využívá? Možná bychom počet těchto lidí spočítali na prstech jedné ruky. Myšlenka to byla jistě zajímavá, ale vůbec se neujala. Lidé dali přednost tomu, že do vyhřívací zásuvky dávají raději plechy, které právě nepoužívají k pečení.

Mohlo by vás zajímat:  Jitrocel zažene nachlazení i trávicí obtíže. O zdraví může pečovat po celý rok

Vyhřívání talířů

Vyhřívací zásuvku ve spodu sporáku je možné ještě použít i pro vyhřívání talířů. Je to vhodné zejména v zimním čase, kdy jsou talíře chladné. Když na ně dáte jídlo, v krátkém čase vychladne. Když ale budou nahřáté, naservírované jídlo na nich zůstane déle teplé a jeho konzumace bude mnohem příjemnější. Můžete to někdy vyzkoušet a zjistit tak, jestli se jedná o praktickou vychytávku.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7939962/what-is-the-drawer-under-the-oven-for
Přidat na Seznam.cz