Organized Cabinet Home

Využijte svůj domácí prostor na maximum

Ne každý má to štěstí bydlet ve velkém prostorném domě či bytě s mnoha pokoji. Někteří z nás se zkrátka musí spokojit s jednou, možná dvěma místnostmi. Tímto způsobem se vyznačuje hlavně bydlení studentské, u kterého je opravdu třeba s prostorem nakládat opatrně. Následující tipy se vám ale mohou hodit i u zařizování dětského pokoje či vaší ložnice, když přibude nový člen rodiny. Pokud vás zajímá, jak vaše obydlí využít na maximum, jistě pokračujte ve čtení.

Využijte celou výšku místnosti

V tradičním obydlí, hlavně dospělých, je poměrně běžné, že většina obyvatelného prostoru, nábytku a tak dále je umístěna poměrně nízko u země. Například u starších bytů s vysokými stropy je toto ale obrovské plýtvání. Přijdete tak totiž o cenný prostor, jehož využití vám může opravdu pomoct. Nejtradičnějším využití celé výšky našeho obydlí jsou například vestavěné skříně, které nám zajistí dostatečný úložný prostor. S další věcí, se kterou se v tomto smyslu můžeme setkat jsou pak palandy či patrové nebo vyvýšené postele. Ty opět šetří prostor na zemi a zároveň dodají vašemu bydlení hravý element. Velmi populární je v dnešní době i vystavování částečných umělých pater, které nám navíc umožní prostor mírně oddělit například pokud bydlíte právě pouze v garsoniéře.

Mohlo by vás zajímat:  Kráska z Číny ozdobí každý domov. O pileu se postará i úplný začátečník
home-office-working-space-white-shelf-with-accessories
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte ani na zdi

V dnešní době už je možností, co se nábytku týče opravdu spousta. Rozhodně tak stojí za to se porozhlédnout po tom, co by vám mohlo vyhovovat nejvíce. Do malých místností se obzvlášť hodí nábytek skládací. Třeba u stolů už je to poměrně běžný jev. Můžete si pořídit například závěsný stůl na zeď, který se dá složit pouze v malou skříňku. I Klasický jídelní stůl pak může mít sklápěcí desku. Celkově je opravdu dobré si pořizovat nábytek, který jde schovat, když ho nepoužíváte. Váš už tak malý prostor pak nebude zahlcen spoustou věcí.

Zdroj: https://www.build-review.com/8-innovative-ways-to-create-more-space-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz