Woman Choosing Program Washing Machine

Správná údržba prodlouží pračce životnost

Pračka je spotřebič, který v dnešní době nechybí už nejspíše v žádné domácnosti. Přeci jen období praní v potoce či na valše už je dávno za námi. Výhodou pračky je, že vydrží i několik let. Podmínkou je ale správná údržba. My vám dnes poradíme několik kroků, které životnost vaší pračky ještě o něco prodlouží. Pokud chcete vědět více, čtěte dál.

Přeplněný buben není ta správná volba

Pro to, aby vám pračka vydržela co nejdéle, je důležité, abyste ji každodenně nepřetěžovali. Nejčastější chybou je tak přeplňování bubnu. Každá pračka má buben trochu jiný, ale všechny mají určitý limit toho, kolik kilogramů prádla do nich můžeme vložit. Právě tuto hodnotu byste rozhodně neměli překračovat. Mohlo by se tak jednoduše stát, že se buben tíhou prádla vymlátí a pračka přestane fungovat. I pokud by tento extrémní případ nenastal, je dobré pamatovat, že přeplňování bubnu vede k daleko větší spotřebě energií a ještě k tomu pak prádlo není vyprané správně, protože má nedostatek prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  Plastové krabičky na potraviny jsou oblíbené, zbavit je nečistot a zápachu ale není snadné
Zdroj obrázku: Freepik

Údržba je základ u každého spotřebiče

Pravidelná údržba je klíč k dlouhé životnosti všeho, co doma máme, a ani pračka není výjimkou. Ideální je, když pračku jednou za čas pustíte na prázdno na co nejvyšší teplotu. Přístroj se tak propláchne a vyčistí. Přidat můžete i tablety na vyčištění a odvápnění. Ty vám pomohou se zbavit i vodního kamene. Tuto proceduru je dobré opakovat zhruba jednou za měsíc.

O něco méně často se pak soustřeďte na důkladnější vyčištění přístroje. My doporučujeme interval asi dvou měsíců. V tuto dobu je dobré vyčistit filtr, nádržky a tak dále. Popřípadě z pračky vypustit všechny nečistoty. Také byste neměli zapomínat na těsnění speciálně kolem dvířek. Právě v těchto místech se ráda drží vlhkost a dochází ke vzniku plísní. Zároveň se za těsnění také mohou zachytávat všelijaké předměty, které můžou způsobit nedoléhání.

Zdroj: https://www.capitalcityapplianceservice.com/blog/7-simple-tips-to-take-care-of-your-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz