Spanish Slug Arion Vulgaris

Slimáky na zahradě můžeme lapit do pasti z piva

Každý zahrádkář si na své zahradě bezpochyby zakládá. Je pyšný na to, když mu rostliny přinášejí úrodu i radost. Chce to samozřejmě jim věnovat potřebnou péči – odstraňovat plevel, okopávat, zalévat a také hnojit. Neméně důležité je zbavovat rostliny škůdců, mezi které patří také slimáci. Ti dokážou přes noc zlikvidovat všechnu úrodu. Co proti nim pomáhá?

Na zahradě žijí různá zvířata

Dá se říct, že na zahradě se objevují různí živočichové – plazi, hmyz i ptáci. V mnoha případech je to žádoucí, protože jsou pro zahradu užiteční. Například takové včely, slunéčka sedmitečná, ježci či ještěrky. I mnozí ptáci jsou schopni likvidovat hodně škodlivého hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Bílému prádlu vrátí zářivost citron, mléko nebo acylpyrin

Bohužel existuje jeden tvor, který nemá přirozeného predátora, protože se jedná o invazivní druh živočichů. Je to slimák španělský, který se k nám dostal jak jinak než z oblasti Pyrenejí. Přes den se schovává pod kameny a navečer vylézá, aby se pustil do likvidace rostlin, které jste na záhony zasadili. Nepohrdne ani okrasnými rostlinami.

Zdroj obrázku: Freepik

Co proti slimákům pomáhá

Hodně lidí likviduje španělského slimáka tím, že se pustí do sběru jednotlivých jedinců. Chce to ovšem vytrvalost a dostatek času. Je to pracné a pro někoho i nepříjemné, protože slimák je slizký. Je proto třeba ho sbírat v gumových rukavicích. Nejlepší je vyrazit na zahradu navečer a po dešti.

Mohlo by vás zajímat:  Praní záclon podpoří jejich odmočení a několik domácích prostředků

Pivo s octem proti slimákům

Kromě sběru pomáhá s likvidací slimáků i past, kterou na ně můžete nastražit. Smícháte pivo s octem a tuto směs nalijete do misek. Ty dáte na místa, kde se slimáci nejčastěji vyskytují. To znamená v okolí zeleniny a okrasných rostlin. Vůně piva slimáky naláká a ti se chytí do pasti, ve které se utopí. Pak stačí jen misku s nimi vylít. Metodu můžete opakovat tak dlouho, dokud se nějací slimáci budou do pasti chytat. Může to být zdlouhavé, ale zaručeně účinné.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/insects/killing-slugs-with-beer.htm
Přidat na Seznam.cz