Woman With Rubber Gloves Cleaning Sink

S vodním kamenem v koupelně se vypořádají domácí prostředky

Koupelna je místnost, která je hojně využívána v každé domácnosti. Není tak divu, že právě v ní se nečistoty často hromadí. Přítomnost vody a vlhka tomu také příliš nepomáhá. Naopak, právě tyto podmínky výrazně přispívají k tvorbě vodního kamene, a občas dokonce i plísní. Jak se ale těchto nešvarů zbavit? V supermarketu či drogerii byste jistě našli spoustu prostředků pro tyto účely, proč ale prvně nezkusit šetrnější domácí prostředky, pomocí kterých ještě ušetříte?

Jak se s vodním kamenem poprat za pomoci běžného ovoce

Vodní kámen je usazenina, která vzniká na místech, která jsou často vystavována vodě. Právě to koupelna naprosto splňuje. Pokud je ve vašem okolí navíc tvrdá voda, bude boj ještě o něco těžší. Obzvlášť velký pozor byste si měli dát na místa, jako jsou spáry, kování nebo baterie. Právě na tato místa se totiž často zapomíná.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistá trouba i bez agresivní chemie: stačí sáhnout do spíže pro ty nejlepší prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud ale bojujete s vodním kamenem i na kachličkách, pomoci vám může běžné ovoce – citron. Ten stačí při úklidu rozkrojit napůl a potřít jím postižené plochy. Nechte ho poté asi patnáct minut působit. Stále budete muset použít trochu síly, ale úklid půjde o něco snáz.

Pokud doma citron zrovna nemáte, použít můžete i kyselinu citronovou. Tu stačí rozmíchat ve vodě a pomocí rozprašovače aplikovat. Jelikož je koncentrovanější, stačí ji nechat působit pouze pět minut.

Domácí prostředek na vodní kámen

Pokud ani citron nepomáhá, můžete zkusit domácí prostředek na boj s vodním kamenem. Stačí smíchat sklenici octa se sklenicí vody. Pro umocnění síly prostředku ještě přidejte citronovou kůru. Ovonět si ho můžete libovolným esenciálním olejem. Ten zároveň zakryje typický zápach octa. Směs dejte do rozprašovače a bude připravená k použití. Takto ji můžete i skladovat, ale nezapomeňte ji vždy před použitím protřepat, aby se ingredience promísily.

Zdroj: https://www.mirashowers.co.uk/blog/how-to/how-to-remove-limescale-from-showers-and-taps/
Přidat na Seznam.cz