Cute Dog With Tongue Out Looking Out Window

Převoz zvířat v autě má pravidla, která myslí především na bezpečnost

Cestování s domácími mazlíčky automobilem je naprosto běžnou součástí moderního života. Jako lidé víme, jak si zajistit bezpečnost během jízdy automobilem. Dospělí musí být chráněni bezpečnostním pásem a děti zajištěné v autosedačkách. Víte ale, jak bezpečně přepravovat zvířata? V první řadě je nutné zajistit bezpečnost přepravovaného zvířete takovým způsobem, aniž by ohrožovalo bezpečnost řidiče a dalších osob. Za nesprávnou přepravu zvířete v automobilu může dostat řidič pokutu ve výši 2 000 Kč.

Jak zabezpečit psa v autě

Nejvhodnější způsob zabezpečení psa v automobilu je jeho umístění do přepravní klece. V dnešní době máte na výběr spoustu typů a velikostí klece. Hlavní výhodou těchto klecí, že chrání zvíře i vás před zraněním. Další variantou jsou speciální autopásy. Ten mohou využívat plemena od 2,5 až do 44 kg. Pásy jsou komfortní a poskytují maximální pohodlí, vhodné jsou pouze na sadní sedadla. Větší plemena s váhou nad 45 kg patří pouze do klece.

Mohlo by vás zajímat:  Kukuřičný škrob je běžný v kuchyni, jeho využití je ale mnohem širší
beautiful-woman-sitting-car
Zdroj obrázku: Freepik

Přeprava zvířat do zahraničí

Každá země má svá specifická pravidla, proto je nutné si je pečlivě prostudovat, než vyrazíte. Obecně ale platí, že zvíře musí být mikročipem označeno před očkováním, vydáním pasu a odběrem krve na vyšetření hladiny protilátek. Odběr krve pro sérologické vyšetření musí být proveden alespoň 30 dní po očkování ve schválené laboratoři a 3 měsíce před přesunem zvířete nebo jeho návratem na území EU.

Pohodlí

Tímto celá příprava nekončí. Myslete také na počasí, ve kterém cestujete. V teplém počasí je na místě zapnutí klimatizace nebo stáhnutí oken, aby došlo k ochlazení interiéru. Nikdy nenechávejte zvíře v horkých dnech v automobilu. Nezapomínejte také na vodu, abyste mohli poskytnout zvířeti osvěžení v úmorném počasí. Na delší cestování přibalte mazlíčkovi oblíbenou hračku, aby se zabavil a nebylo mu smutno. Dbejte na časté zastávky, které prospějí nejen mu, ale i vám. Za zvážení stojí také varianta, zda není lepší nechat mazlíčka u rodinného příslušníka nebo přátel.

Zdroj: https://www.fundacionmapfre.org/en/blog/how-to-travel-with-pets-in-a-car/
Přidat na Seznam.cz