Potkani nebo krysy jsou pro každý domov pohroma. Vyhnat je dokáže obyčejný citron a česnek

Potkani nebo krysy jsou pro každý domov pohroma. Vyhnat je dokáže obyčejný citron a česnek

V zimě jsou krysy mnohem odvážnější a ochotnější přiblížit se k budovám při hledání potravy a přístřeší. I když na ně na většině těchto míst čekají pasti, jsou to chytří a moudří hlodavci, kteří se naučili s nimi pracovat. Existuje však jeden přirozený a bezpečný způsob, který vás jich zbaví jednou provždy.

Osvědčený a hlavně přirozený způsob

V zimě neškodné malé myši a větší, často strašné a nechutné krysy hledají v našich suterénech, nádobách na odpadky, a dokonce i v podkroví teplé útočiště. Přestože krysy nebo potkani nejsou obecně příliš agresivní a bojí se lidí, mohou v případě ohrožení zaútočit.

Hlodavci jsou škůdci. Kromě toho, že jsou agresivní a šíří nebezpečné nemoci, jsou také skutečným problémem v domácnosti. Potkani koušou kabely, ničí zařízení a auta, není proto překvapující, že se bez ohledu na roční období na sídlištích, v suterénech a v podkrovích instalují pasti proti hlodavcům a silné chemické látky.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice se vypořádá s mravenci v domě i slimáky na zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Aromatické citrony

Hlodavců se však můžeme zbavit jednou provždy humánnějším a naprosto přirozeným způsobem. Osvědčený, docela překvapivý způsob, jak se zbavit potkanů, je nastražit na ně citróny. Potkani doslova nenávidí jejich vůni, a jakmile ji ucítí, v panice utečou.

Chcete-li připravit past na potkany a zbavit se jich jednou provždy, jednoduše nakrájejte ovoce na čtvrtiny a rozložte je na místa, kde se potkani objevují. Jakmile potkani ucítí citrónovou vůni, začnou se vašemu domovu obloukem vyhýbat. Potkanům se také nelíbí vůně česneku a mátového oleje. Tyto výrobky se také vyplatí nanést na místa, kde se vyskytují nejčastěji.

Zdroj: https://www.purcorpest.com/blog/6-home-remedies-to-repel-mice-and-rats/
Přidat na Seznam.cz