Mole Crawls Out Wormhole Vegetable Garden Summer Day Rodent Pest Control

Krtka ze zahrady vyžene vůně některých rostlin nebo zvířecí chlupy

Kdo by si nepřál mít krásně udržovanou zahradu s okrasnými rostlinami nebo užitkovými plodinami, které přinášejí radost. Lze toho docílit většinou jen poctivou pravidelnou prací na zahradě. Veškeré konání ale velmi často zhatí krtiny, různě vytvořené na záhoncích nebo v pěstovaném trávníku. To pochopitelně nikoho nepotěší. Jak lze proti tomuto drobnému hmyzožravci bojovat?

Není krtek jako Krteček

Podíváte-li se na pohádku o Krtečkovi od Zdeňka Milera, určitě si řeknete, jak roztomilé zvíře ten krtek ve skutečnosti je. Ten opravdový ale nenosí kalhotky ani nemá lopatku nebo malý rýč. Na vlastní oči ho člověk málokdy vidí, většinou se zdržuje ve svých podzemních chodbách. O sobě dá vědět jen kopečkem hlíny, jenž se čas od času může na zahradě objevit a dát tušit, že se na ní zabydlel krtek. Zbavit se ho lze i pomocí ekologických prostředků, které krtkovi nijak neublíží, ale přinutí ho vaši zahradu opustit.

Mohlo by vás zajímat:  Bambus je stylovým doplňkem moderní zahrady. Jaro je vhodné pro jeho sázení
Zdroj obrázku: Freepik

Vysaďte na zahradě rostliny

Existují rostliny, které krtkové nemají vůbec rádi. Takové zahradě se pak budou raději obloukem vyhýbat a usadí se vedle u sousedů. Jsou to především:

  • bez černý,
  • bazalka,
  • česnek,
  • quinoa,
  • měsíček lékařský.

Jedná se o užitečné rostliny, které určitě využijete v kuchyni při přípravě jídel. Měsíček zahradní je léčivkou, ideální je pro léčbu křečových žil. Lze si z něho připravit mast. Další možností, jak se zbavit krtka, je dát na zahradu to, co krtka vyloženě dráždí.

Mohlo by vás zajímat:  Aspirin podpoří růst rostlin a zlepší jejich celkovou vitalitu

Kočičí chlupy nebo lidské vlasy

Máte-li doma kočku a tu pravidelně kartáčujete, její chlupy si schovávejte na horší časy. Když se na vaší zahradě zabydlí krtek, vytvořte z kočičích chlupů kouli a tu nacpěte krtkovi do chodbičky. Totéž lze udělat z lidských vlasů. Proto i ty po stříhání nechte doma a nevyhazujte je. Tato návnada působí efektivně, protože krtka opravdu vyžene ze zahrady ven.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/pests/animal/get-rid-of-moles/
Přidat na Seznam.cz