Selective Focus Shot Pink Rose Blossom

Čtyři způsoby, jak zbavit růže mšic

Mšice mohou způsobit vady na kráse a zdraví růží. Tento drobný hmyz se může rychle množit, což způsobuje zakrnělý růst, žloutnutí listů a deformované květy růží. Běžně se k boji proti mšicím používají chemické pesticidy, ale ty mohou poškodit užitečný hmyz a životní prostředí. Naštěstí existují účinné přírodní alternativy, které vám pomohou zbavit se mšic a obnovit nádheru vaší růžové zahrady.

Domácí insekticidní mýdlo

Domácí insekticidní mýdlo může být účinným a bezpečným řešením mšic na růžích. Chcete-li vytvořit vlastní insekticidní mýdlo, smíchejte jednu polévkovou lžíci jemného tekutého mýdla s jedním litrem vody. Přeneste roztok do rozprašovače a štědře ho aplikujte na postižené rostliny, ujistěte se, že důkladně zakryjete listy a stonky. Mýdlo narušuje buněčné membrány mšic, což nakonec vede k jejich zkáze.

Mohlo by vás zajímat:  Zaštipování rajčat zvýší úrodu a ochrání keříky před chorobami

Neemový olej ve spreji

Neemový olej má insekticidní vlastnosti a působí jako repelent proti mšicím. Neemový olej nařeďte podle návodu výrobce a nastříkejte jej přímo na napadené růže. Olej obalí mšice, udusí je a přeruší jejich životní cyklus. Neemový olej také působí jako odstrašující prostředek, který zabraňuje návratu mšic.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnekový sprej

Česnek je přírodní repelent proti hmyzu, který může pomoci při hubení mšic. Chcete-li vytvořit česnekový sprej, rozdrťte několik stroužků česneku a nechte je přes noc louhovat v litru vody. Směs následně přeceďte a přidejte lžičku tekutého mýdla. Přeneste ji do rozprašovače a aplikujte na růže. Silný zápach odpuzuje mšice a odrazuje je od usazování na rostlinách.

Mohlo by vás zajímat:  Nechte rozkvést svůj balkon. Méně tradiční květiny budou chloubou každého domova

Řešení pomocí esenciálních olejů

Některé esenciální oleje, jako je máta peprná, rozmarýn a eukalyptový olej, mohou účinně odpuzovat mšice. Smíchejte několik kapek vámi zvoleného esenciálního oleje s vodou a roztok nastříkejte na růže. Tento postup opakujte každých několik dní, dokud se populace mšic nesníží a nakonec úplně nezmizí. Nezapomeňte provést test na malé ploše rostliny, abyste se ujistili, že nezpůsobí žádné nepříznivé účinky.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids-on-roses.html
Přidat na Seznam.cz