Pigeon With Blue Grey Feathers

Balkon před holuby ochrání pořádek a domácí plašiče

Holubi jsou sice symbolem míru, lásky nebo duše, která opouští tělo, ale zároveň se jedná o ptáky, kteří vyhledávají lidskou společnost. Na jednu stranu mohou přinášet užitek jako například poštovní holubi, ve většině případů jsou ale volně žijící holubi častou příčinou znečišťování prostředí měst. Vedle náměstí je můžete vidět také zabydlovat terasy nebo balkony. Jak se jich účinně zbavit?

Jaké nebezpečí hrozí od holubů

Existuje riziko alergických reakcí z holubího trusu, ve kterém se nachází spousta mikroorganismů přenášejících infekce. Je proto v zájmu lidí omezit přítomnost divokých holubů ve svém bezprostředním okolí. Mnozí holuby krmí, čímž způsobují, že se o to raději zdržují v blízkosti lidských obydlí.

Mohlo by vás zajímat:  Slupka od banánů rozhodně do koše nepatří, v kosmetice dokáže zázraky

Holubí trus přitom patří do kategorie nebezpečného odpadu a zbavit se ho není vůbec jednoduché. Kromě toho trus negativně působí na fasády domů. Není proto divu, že i města řeší, co s přemnoženými holuby.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odradit holuby

Holubi jsou schopni své mladé vyvádět mezi různým harampádím, nepořádek jim vůbec nevadí, ba dokonce ho vyhledávají. Máte-li nepořádek na své terase či balkoně, nejspíš je budete motivovat k tomu, aby u vás zahnízdili. Naproti tomu nemají rádi uklizené prostředí, v kterém se necítí nejlépe. Proto chcete-li holuby odradit, pravidelně prostor uklízejte a udržujte v čistotě.

Mohlo by vás zajímat:  Kulička z hliníkové fólie vyřeší nepříjemný problém, který znají všichni majitelé sušičky

Vyrobte si domácí plašič

Na balkon či terasu můžete také vysadit rostliny, které holuby odradí. Je to zejména měsíček lékařský. Také lze zakoupit různé dekorace dělající hluk, kterého se holubi opravdu hodně bojí, a proto si venkovního balkonu, lodžie či terasy ani nevšimnou a půjdou hnízdit jinam.

K tomuto účelu lze využít například prázdnou plechovku, kterou zde zavěsíte na provázek. Podobně poslouží PET láhev. Praktický plašič holubů si tak lze vyrobit za pár korun i doma. Nejlepší cestou, jak se holubů zbavit, je vytvořit prostředí, které se jim nelíbí.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/effective-ways-on-how-to-keep-pigeons-off-balcony/, https://www.nyc.gov/site/doh/health/health-topics/pigeon.page
Přidat na Seznam.cz