beautiful-young-woman-blowing-bubblegum-while-posing-isolated-blue-wall

Žvýkačku z vlasů nebo oděvu pomohou odstranit domácí metody

Záměrně, nebo nechtěně? Jak se jen mohla žvýkačka dostat na svetr, bundu, nebo dokonce do vlasů? Jak k tomu došlo, je naprosto jedno, teď je nutné tuto oblíbenou lepivou sladkost odstranit. V obchodech se prodávají různé odstraňovače odolných skvrn, ale přes vysokou cenu si často s prachobyčejnou žvýkačkou neporadí. Ve většině domácností pak příběh končí dramaticky nůžkami, kdy se vlasy odstřihnou a daný oděv vyhodí po snaze odstranit skvrnu nůžkami. K této situaci dojít nemusí, stačí použít jednoduché triky.

Žvýkačka ve vlasech

Jejda, neexistuje snad třída, ve které by nedošlo k historce se žvýkačkou, která skončila ve vlasech povětšinou největší šprtky nebo fifleny. Samozřejmě k něčemu takovému by docházet vůbec nemělo, ale vysvětlujte to puberťákům, kteří se pak baví tím, že si daná dívčina musí nechat pramen vlasů odstřihnout, nebo dokonce kvůli této klukovině změnit účes. Propříště není ani jedno zapotřebí, stačí pramen namočit do jedlého oleje a pomocí jemných tahů rukou nebo kartáčem žvýkačku vyčesat. Obdobně se může použít i led, který se přiloží na místo se žvýkačkou, a po zmrznutí se odstraní tahem či zmíněným olejem.

Mohlo by vás zajímat:  Nadýchané a měkké ručníky si nemusíte užívat jen po zakoupení. Správným praním budou dokonalé stále
Zdroj obrázku: Freepik

Alkohol platí nejen na odolné skvrny

Dalším tipem zkušených maminek je použití alkoholu, ideálně čisté vodky, která se rozetře do vlasů a na žvýkačku. Vodka se může nakapat na vatový tampon, aby nedošlo k poškození vlasů, protože dosti vysušuje. Na závěr se musí vlasy omýt a ošetřit kondicionérem či maskou. Kromě alkoholu se může použít též ocet, ale nikoli na vlasy, nýbrž na oblečení. Ocet se ohřeje a použije na místo se žvýkačkou, následně se dočistí houbičkou nebo kartáčkem. Oděvy se poté vyperou běžným způsobem v pračce.

Nejen led

Ledovými kostkami se může také skvrna zmrazit a poté odstranit pomocí jídelního nože. Menší kousky oblečení se mohou též vložit do sáčku a zmrazit v mrazáku, poté se žvýkačka snadno odstraní. Ale na tuto gumovou lepivou látku platí nejen chlad, funguje též teplo. Skvrna se žvýkačkou se přikryje papírem, následně se papír přejede horkou žehličkou. Žvýkačka se horkem odlepí od textilních vláken a přilepí se na papír, poté stačí jen vyprat daný kousek v pračce.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-get-gum-off-of-anything/
Přidat na Seznam.cz