Žvýkačka nalepená ve vlasech se obejde bez nůžek. Existují mnohem lepší řešení

Jak se mohla vašim dětem dostat žvýkačka do vlasů? Dětem se při hraní stanou ledajaké kousky, žvýkačka ve vlasech proto není žádným překvapením. Jak ji však šetrně odstranit? Pramen vlasů odstřihnout? Pomocí osvědčených triků můžete nechat nůžky v šuplíku, protože se z vlasů dostane snadno, stejně jako z oblečení nebo boty. Nechte se inspirovat několika osvědčenými způsoby, jak se zbavit žvýkačky.

Pomůže rostlinný olej

Žvýkačka ve vlasech? Naneste na místo ve vlasech dostatek rostlinného oleje, poté promněte vlasy v ruce a opatrně vykartáčujte pomocí plastového hřebene. Na závěr dobře omyjte pomocí šamponu. Namísto rostlinného oleje můžete použít také běžnou majonézu, stačí potřít žvýkačku, nechat ji nasát mastnotu a poté odloupnout nebo tahem z vlasů sundat. Stejně dobře funguje také vazelína.

Zdroj obrázku: Freepik

Záchrana v podobě kostky ledu

V drahých kalhotách jste si sedli na sedačku, na které byla nalepená žvýkačka? Jako první pomoc funguje kostka ledu. Přiložte led na dané místo se žvýkačkou a nechte ztvrdnout, poté odstraňte za pomoci příborového nože nebo škrabkou. U vlasů můžete použít také led, poté stačí dočistit olejem jako v předchozím případě. Tento způsob je vhodný i u bot.

Mohlo by vás zajímat:  Starý koberec bude znovu vypadat jako nový. Domácí metody ho osvěží pomocí jednoduchých prostředků

Alkohol nebo líh vše jistí

Další oblíbenou metodou, jak se zbavit nechutné lepivé hmoty z oděvů nebo vlasů, je pomocí alkoholu, vhodná je čistá vodka, nebo přímo líh, aceton nebo odlakovač na nehty. Potřete dané místo a opatrně odstraňte pomocí kuchyňského nože nebo houbičky. U vlasů poté ošetřete vlasy kondicionérem nebo balzámem, protože alkohol vysušuje a může dojít k poškození postiženého pramenu.

Zdroj obrázku: Freepik

Lak na vlasy

Další metodou, jak odstranit žvýkačku z oblečení nebo vlasů, je pomocí laku na vlasy. Stačí místo se žvýkačkou posprejovat, žvýkačka po malé chvilce ztvrdne, a poté ji odstranit pomocí špachtle nebo kuchyňského nože. U vlasů ji stačí tahem sundat a poté si umýt vlasy šamponem.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-get-gum-off-of-anything/
Přidat na Seznam.cz