Zlato vdechne každému interiéru nádech luxusu a elegance. Jemné detaily promění domov v palác

Má punc vznešenosti a luxusu. Zlato je historicky velmi ceněný kov, který se využívá při výrobě šperků, ale nachází uplatnění i v interiérovém designu. U bytových doplňků se samozřejmě nepoužívá pravé zlato, ale přesto dodá místnosti pověstný šmrnc. Pro dokonalou harmonii, která bude lahodit oku, je však nutné se vyhnout kýči. Jaké doplňky zlaté barvy vybrat, aby zaujaly vzhledem, ale nevypadaly pouťově?

Hlavně decentně

Co platí při použití zlaté barvy v interiérech především? Na prvním místě opatrnost a decentnost, zlato nesmí dominovat celé místnosti, protože jinak bude vypadat tuctově a kýčovitě. Naopak je vhodné sáhnout po efektních malých ozdobách nebo zajímavých prvcích. Jednou z možností je použití menších dekorací na komodu, na skříňku nebo krbovou římsu. Může jít o zlaté krabičky na uschování drobností nebo šperků. Zajímavě vypadají rovněž truhličky se skleněnými boky, ve kterých vynikne i obsah.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlaté hodiny jako ústřední prvek

Jaký doplněk ozvláštní prostor obývacího pokoje? Bezpochyby zlaté hodiny, které mohou být ústředním prvkem na skříni nebo nad krbem. A nemusí jít vždy jen o malý zlatý retro budík, ale i tradiční velké kyvadlové hodiny s klasickým ciferníkem s odbíjením v celou hodinu. Zlaté hodiny se skvěle vyjímají i na stěně, může jít o velmi moderní nalepovací provedení nebo o klasické ve stylu slunečních paprsků, které vyniknou na tmavé výmalbě nebo tapetách. Kromě hodin je možné takto použít též zlaté zrcadlo.

Mohlo by vás zajímat:  Štěně je radost i starost. Připravte svůj domov na příchod nového člena se vším všudy

Fotorámečky i bytový textil

Jaké další zlaté doplňky jsou velmi praktické a lahodí oku? Bezpochyby zlaté fotorámečky s lesklými okraji nebo stolní lampa se zlatým stínidlem ve stylu art deco, která se hodí též na pracovní stůl v domácí pracovně. U zlatých doplňků je jednoznačně důležité myslet na umírněnost, protože samotná barva je velmi dominantní. Punc elegance pak dodají zlaté květináče, ale také bytový textil včetně závěsů nebo povlaků na polštáře, které zdobí gauč. Neméně efektní jsou zlaté příbory nebo designové zlaté prostírání či ubrousky.

Zdroj: https://medium.com/@bettymoore/gold-in-interior-1272b1320c22
Přidat na Seznam.cz